Case IH týdny: Axial-flow

Jednička v šetrnosti k zrnu, to je Axial-Flow. Mlátička nabízí maximální kvalitu sklizeného zrna při vysokém výkonu stroje.

23. 6. 2020

Základem úspěšných žní je mít spolehlivý stroj, který vám zajistí, že všechno bude hladce šlapat. A právě takové jsou sklízecí mlátičky Case IH  Axial-Flow®. Díky menšímu počtu pohyblivých části máte údržbu stroje za 20 minut hotovou a můžete vyjet, zatím co jiní jsou ještě v garáži. Maximalizuje tak svůj produktivní pracovní čas.

AFS Harvest CommandTM se pak postará o to nejlepší nastavení pro dokonalou sklizeň Vyberete si jednu ze 4 strategii:

•  Režim kvalita zrna
•  Režim výkonosti
•  Režim konstantní průchodnosti
•  Režim maximální průchodnosti

A systém už sám nastaví v rámci předdefinovaných parametrů  a plodiny ideální nastavení, aby sklidila maximální množství zrna v té nejlepší kvalitě. AFS harvest command průběžně sleduje všechny parametry a automaticky optimalizuje nastavení sklizně. Můžete se tak plně věnovat práci se žacím adaptérem, kontrovat kvalitu zrna v zásobníku a pohodlně řídit celou sklizeň.

Mlátička si hravě poradí s jakoukoliv plodinou.

Čisté a kvalitní zrno, to je oč tu běží. A ideálně bez ztrát. Proto inženýři z Case IH zkonstruovali elektricky nastavitelné lopatky rotorové klece pro plynulou změnu toku materiálu. Nastaví se tak, aby odpovídali aktuálním podmínkám sklizně a zralosti porostu. Snadno dostupné jsou i mláticí a separační koše. Odmontováním 2 šroubů koš rychle vyměníte a mlátička je připravená na další plodinu.

 Čištění probíhá na sítech, které kde jsou umístěny snímače tlaku. Systém tak efektivně a automaticky nastavuje síta tak, aby nedocházelo ke ztrátám vykouknutím na konci pole nebo při změně zatížení sít. Snímač bočního a podélného náklonu sleduje aktuální polohu stroje a upravuje náklon celé sítové skříně, aby byl kompenzován boční náklon. Poradí si až se spádem 12°. Tento samovyrovnávací sytém umožňuje stálý čistící výkon bezeztrát.

Je na nás, jaký systém zpracování rozstliných zbytků zvolíte. Je možné si vybrat mezi standartní variantou Magnacut, nebo novinkou drtičem X-tra. Ten dokonale nadrtí a rozhodí veškeré rostlinné zbytky i v záběru 12m. Rovnoměrný rozhoz je důležitý zejména pro rovnoměrný odběr dusíku a vody z půdy během rozkládání organické hmoty. Napomáhá eliminovat shluky slámy a zabraňuje tvoření hnízd hlodavců.

Pohodlí si uděláte v odhlučněné a klimatizované kabině. Zde budete mít všechno důležité na dosah ruky. Ovládací panel je zabudován do loketní opěrky a snadno nastavitelný dle individuálních požadavků. Široký výhled si dopřejete z odpruženého sedadla řidiče a to i díky úzkým sloupkům kabiny. V Luxury verzi kabiny najdete ledničku nebo el. Zpětná zrcátka, v průběhu dne se tak můžete občerstvit chlazeným nápojem.

Detailněji se na mlátičku podíváme s Ing. Romanem Nedomou, produktovým manažerem který představí sklízecí mlátičku Axial Flow 9250. Podívejte se i na náš web: www.caseihtydny.cz

Pro více informací o sklízecíh mlátičkach se neváhejte na nás obrátit.
Kontakty: Miroslav Mašek, tel.: 602 123 502; Jan Semorád, tel.: 728 656 335; Petrásek František, tel.: 724 234 908 nebo napiště nám na e-mail: info@agrisystem.cz 

Další články

Axial-Flow jsem si nadělil k padesátinám

24. 8. 2022

Technologii Axial-Flow si vybral pan Vilímovský již před 17 lety kvůli způsobu...

Čím se vyznačují oblíbené cisterny Pichon?

16. 5. 2022

Článek z Agroportal24h.cz - Výběr vhodné cisterny je poměrně složitý. Zajímavou...

Prvních 75 let značky STEYR

16. 5. 2022

Osudový den 29. září 1947 znamenal začátek něčeho nového pro tisíce farmářů po...

Magnum AFS Connect

11. 4. 2022

jSklízím s benefity AXIAL-FLOW®

11. 4. 2022

Kombajny AXIAL-FLOW® jsou známé svojí maximální šetrností,...