OPTUM CVX HI-eSCR (270 - 313 koní)

OPTIMÁLNÍ ŘEŠENÍ NA DOSAH RUKY. NOVÝ OPTUM CVX HI-eSCR.

Vyšší výkon traktoru s rozměry blízko traktorům PUMA. To byl požadavek mnoha zemědělců z Evropy na CASE IH, kterému se podařilo vyhovět.
Moderní styl hospodaření a časté využívání služeb dělají z Evropy nejnáročnější trh v celosvětovém měřítku. Vysoká intenzita hospodaření s vyššími výnosy na jedné straně a nevyzpytatelné vlivy počasí s krátkým časem na provedení pracovních operací na straně druhé vytváří vysoké nároky na výkonnost, úspornost a spolehlivost. Právě pro tyto potřeby byl vyvinut nový Optum CVX.

Se svým elegantním vzhledem přináší pohodlné svezení a v závislosti na modelu podává výkon od 271 do 300 koní. Optimální poměr výkonu a hmotnosti zajišťuje ještě větší všestrannost a umožňuje širší rozsah práce v každé situaci. Pro případy jako je obdělávání půdy, příprava půdy pro výsev, samotný výsev nebo přeprava při sklizni jsme traktor Optum CVX vybavili nejnovějšími systémy pro zajištění maximální trakce na poli a efektivní ovládání s brždění na pozemní komunikaci. Traktor Optum CVX nabízí mimořádné ovládání a bezpečnost. Je úžasné ho řídit a jsme si jisti, že budete mít radost z uspokojujícího pocitu při používání nejvýnosnější investice široko daleko.

Motor

Efektivní a ověřený.

 

Nový výkonný 6 válcový motor o objemu 6,7 l je zkonstruován pro generování maximálního výkonu a optimalizaci spotřeby paliva. Emisní normy Stage IV/T4 final dosahujeme pouze patentovaným vysoce efektivním systémem Hi-eSCR, takže není třeba využívat recirkulaci spalin EGR, filtr pevných částic DPF a dvě turbodmychadla. Maximální výkon motoru v silnějším z modelů dosahuje 313 koní při 1800 otáčkách za minutu.

 

 

Optum je definován schopností podávat vysoký výkon v opravdu obtížných podmínkách. Pokud klesnou otáčky motoru, turbodmychadlo s variabilní geometrií lopatek (eVGT) se otevře tak, aby se zvýšil točivý moment a dosáhlo se mimořádně efektivních otáček vyšších.

EFEKTIVNÍ PŘEVODOVKA CVX

CVX se čtyřmi rozsahy a parkovací brzdou. 

Plynulá převodovka pro traktory CVX byly zkonstruována pro spolehlivý přenos velkých tahových sil traktoru s výkonem přes 300 koní. Je dispozici ve dvou rychlostních rozsazích 40 a 50 km/h ECO s maximální rychlost vzad je až 27 km/h. Ve spojení s novou přední a zadní nápravou, rozvorem 2 995 mm, pneumatikami o průměru 2,15 m (710/75R42) a plynulou převodovkou nabízí Optum CVX excelentní přenos výkonu na podložku a skvělý tahový výkon. Zajímavostí je i nová parkovací brzda s ovládáním přímo na loketní opěrce.


Přední odpružená náprava je převzata z větších traktorů Magnum. Jedná se model se sedlovým odpružením s tahovým bodem ve středu traktoru, čímž se přispívá k lepším tahovým vlastnostem. Pružení zajišťuje dvojice hydraulických válců s dráhou pružení 110 mm a geometrií přispívající k maximálnímu komfortu a stabilitě při jízdě. Pro zajištění maximální bezpečnosti ve vysokých rychlostech na silnici je možné vybavit Optum CVX integrovaným AVS systémem. Jeho dalším přínosem je i funkce „steer by wheel“, jejímž zapnutím dochází při otáčení na souvrati k elektronicky řízenému přibrzďování vnitřního kola – poloměr otáčení se tak sníží a kolo se neustále otáčí. 


Absolutní novinkou v tomto segmentu je možnost monitorování tlaku v pneumatikách jak samotného traktoru, tak i přívěsu. Systém je integrovaný do originálního dotykového monitoru AFS 700 a umožňuje sledovat řidiči tlak až v celkem 16 pneumatikách. Díky tomu se snadno předejde poškození pneumatiky při jejím podhuštění nebo píchnutí. 

VÝHODY

•    Plynulá variabilní převodovka 0 až 50 km/h ECO s plně automatickým řazením rozsahů pod plným zatížením
•    Efektivní technologie dvojité spojky DKT
•    Automatické řízení produktivity APM zajišťuje optimální efektivnost
•    Automatická parkovací brzda
•    Active Stop udrží traktor se zatížením na místě bez použití brzd
•    Citlivé řízení pomocí nožního pedálu a funkce kick-down pro rychlou reakci

Přední a zadní vývodový hřídel

Výkon nebo úspora – volba je na vás.

Standardní výbavou traktorů Optum CVX je elektronicky řízení čtyřrychlostní vývodový hřídel 540/540E/1000 a 1000 ECO. Nominální otáčky vývodového hřídele jsou nastaveny na hodnotu 1900 ot/min motoru, kde je k dispozici maximální výkon. ECO otáčky dosahuje Optum na vývodovém hřídeli při úsporných 1580 ot/min. Vývodový hřídel je také vybaven doběhovou brzdou, jejíž spínání lze naprogramovat do souvraťového managementu HMC II. 

Přední vývodový hřídel je dodávan standardně s 1000 otáčkami a na přání dvourychlostní 1000/1000ECO. Řazení je možné provádět elektronicky z kabiny. 
Hydraulický systém nové generace s nízkými ztrátami je navržen pro vysokou výkonnost a úspor-nost. Standardem axiální je hydraulické čerpadlo s průtokem 165 l/min a systémem Load Sensing. Na přání se dodává ještě výkonnější verze s průtokem až 224 l/min. Použití výkonných čerpadel umožňuje provádět řadu prací při nižších otáčkách a ušetřit tak výrazně palivo.

Zadní tříbodový závěs má standardně rychloupínací koncovky kategorie 3 s průběžnou zvedací silou v celém rozsahu 10.300 kg. Maximální zvedací síla je pak 11.060 kg. Na přání je možné dodat koncovky ramen kategorie 4 spolu s horním a boční hydraulicky stavitelným táhlem. Nový, zcela integrovaný přední tříbodový závěs nabízí maximální zvedací sílu až 5.800 kg. To je více než dostatečná síla pro hladké zvládnutí práce i s tím nejtěžším nářadím.

KOMFORTNÍ ZÓNA

Zůstaňte celý den čerství

Uvnitř kabiny je dostatečné ticho pro to, abyste mohli odpovídat na telefony, zatímco se přesný naváděcí systém AFSTM stará o řízení traktoru přesněji, než to dovede lidská obsluha. Proč vlastně nepřipojit telefon pomocí bluetooth k audiosystému Optum CVX a neposlouchat svou hudbu? S dostatečným předstihem před souvratí signalizuje monitorovací systém AFS Pro 700TM, že je připraven provést sekvenci pohybů potřebných při otáčení. Máte dostatečný výhled na prostor otáčení a pracovní prostor za sebou – dokonce i v noci – díky sadě LED světel v rozmezí 360°.

Maximální komfort práce pro obsluhu zajišťuje odpružení kabiny ve spojení s novou generací prémiových sedadel řidiče. Ty mají duální systém aktivního pružení, který mnohem lépe tlumí kmity, čímž umožňuje mnohem hladší a pohodlnější jízdu. Standardem je elektrické ovládání loketní opěrky, vyhřívání, pasivní, nebo aktivní ventilace sedadla. Uživatel si také může vybrat mezi jemným látkovým nebo červeným kože-ným potahem CASE IH. 

PRODUKTIVNÍ A VŠESTRANNÝ

Zkonstruován pro použití jakéhokoli nářadí.

Všestrannost a produktivita jsou základními principy traktorů Optum CVX. Jedná se o traktory schopné jakékoli manipulace; dostatečně kompaktní pro rychlou práci při sklizni, dostatečně výkonné pro obtížné silové práce.

Pro maximální preciznost ovládání je kabina vybavena ISOBUS třídy II ve standardu přímo z výroby, nebo na přání nejvyšší úrovní třídy III. Tato výbava umožňuje kompatibilnímu nářadí ovládat přímo funkce traktoru jako například řízení, pojezdovou rychlost, pozici tříbodového závěsu, vývodový hřídel nebo průtok zadními okruhy. Příkladem praktického využití je například lisování, při kterém se automaticky zlepší efektivita a plynulost toku materiálu lisem a minimalizuje se chyba obsluhy. Optum CVX je vybaven zároveň novým souvraťovým managementem druhé generace HMC II. Jeho intuitivní ovládání zlepší a zrychlí nastavení sekvence včetně možnosti nadefinování celé řady závislostí.

CASE IH Optum CVX 

Odpověď na potřeby zákazníků.

Nový Optum CVX ještě více posiluje produktovou nabídku CASE IH, která je s 13 modelovými řadami a 220 modely nejsilnější v jeho historii. 
Při vývoji Optumu CVX bylo uspořádáno několik zákaznických prohlídek i se zapojením uživatelů traktorů jiných značek ve výkonovém rozpětí 180 až 300 koní. Hlavním klíčovým požadavkem evropských zemědělců a poskytovatelů služeb je mít traktor, který pomůže zvýšit ziskovost maximálně možným využití dostupných zdrojů, vyšší produktivitou a dosaženými úsporami. Jejich podněty a požadavky byly zapraco-vány při vývoji, designu a výrobě nové modelové řady Optum CVX.

  Optum 270 CVX Optum 300 CVX

motor (l)

6.7

6.7

jmenovitý výkon (k)

271

300

maximální výkon (k)

288

313

emisní norma

Tier IV/T4 final

Tier IV/T4 final

kroutící moment (Nm @ rpm)

1194 @ 1400

1282 @ 1400

nádrž (palivová/AdBlue) (l)

630/96

630/96

zvedací kapacita (před/vzad) (kg)

5 821/11 058

5821/11 058

 

 

Kategorie: TRAKTORY CASE IH

 

 

NOVÝ OPTUM CVX HI-eSCR

NECHTE SE OKOUZLIT

prvotřídní komfrot v kabině

nadčasový design - LED pásek denního svícení

výkonné pracovní LED osvětlení

ZÍSKANÁ PRESTIŽNÍ OCENĚNÍ

TRAKTOR ROKU 2017

STROJ ROKU 2016

PROSPEKT KE STAŽENÍ

LETÁK - OPTUM CVX

TAPETA NA MOBIL

TAPETA NA PLOCHU

 

Soubory ke stažení: