SPARTAN 607

Spartan je univerzální secí stroj, který je schopen zasít i v těch nejobtížnějších podmínkách. Díky prořezávacím Turbo-koltrům Spartan vyniká v setí do strniště, nemá problém kvalitně uložit osivo i do podmítky nebo jinak připravené půdy, třeba i po orbě. Spartana lze díky schopnosti zasít do drnu využít i pro setí TTP. Spartan využívá všechny přínosy technologie Vertikálního zpracování při setí. Pracovní záběr: 6 m v taženém provedení.

PŘESNÉ ULOŽENÍ OSIVA I V OBTÍŽNÝCH PODMÍNKÁCH 

výběr zásobníku

Zemědělec může volit mezi různými variantami centrálního zásobníku. Jeden zásobník na osivo s kapacitou 5 280 litrů nebo centrální zásobník osiva s kapacitou 2 885 litrů v kombinaci se zásobníky kapalného hnojiva s kapacitou 1 520 litrů. Velmi oblíbená je možnost dvou oddělených zásobníků s kapacitou 2 885 litrů osivo a 2 885 litrů jiné osivo či granulované hnojivo.

příčné kopírování

Bezkonkurenční příčné kopírování terénu, kdy je výsledný pracovní záběr rozdělen do tří sekcí a každá z nich nezávisle kopíruje i velmi zvlněný terén. Křídla se mohou vychýlit až o 10° dolů a až 15° nahoru.
 

podélné kopírování

Dvourámová konstrukce dovoluje nezávislé podélné kopírování terénu rámu secích botek, nezávisle na zásobníku a ostatních částech stroje. Oboustranné naklopení je možné 15°nahoru i dolů.
 

secí botka

Předseťová příprava půdy je prováděna Turbo-koltry s cílem vytvořit optimální podmínky pro perfektní práci secí botky. Dvojdisková secí botka díky offsetovému uspořádání kotoučů velmi dobře odolává ucpávání, a to i za vlhkých podmínek. Výsevní trubice pro maximální přesnost setí ukládá osivo až na dno připraveného lůžka. Za každou výsevní botkou následuje přitlačovací kolečko.

regulace přítlaku

Výhodou secích strojů Spartan je centrální a plynulá regulace přítlaku. Velmi jednoduše lze podle aktuálních podmínek upravit hodnotu přítlaku až na 250kg. Nejen, že "dostanete" osivo do půdy i za sucha, ale je možné osévat souvratě až po zasetí celého honu.

variabilní dávkování

Základní výbavou Spartana jsou kontrolní snímače průtoků v semenovodech. V případě ucpání je obsluha okamžitě informována o situaci včetně zobrazení čísla semenovou na přehledném monitoru. Na přání je možné dodat na Spartana systém variabilního dávkování, kdy lze například podle výnosových map měnit dávku osiva, hnojiva variabilně v rámci honu.

udržba

Obsluhy secích strojů Spartan si velmi chválí nízké nároky na údržbu. Rychlou a pohodlnou práci podpoří i centralizace mazacích míst.

Velmi zajímavým technickým řešením je i přetlakový zásobník osiva. Přetlak v zásobníku pomáhá dobrému plnění výsevního válečku. Přetlak oceníte zejména v situacích, kdy je vyséváno osivo s menší objemovou hmotností. Přetlak také zajišťuje maximální čistotu v zásobníku.

Kategorie: ZPRACOVÁNÍ PŮDY A SETÍ / SECÍ STROJE

 

 

 

SECÍ STROJ BEZ PŘÍPRAVY NEBO S PŘEDSEŤOVOU PŘÍPRAVOU

Turbo-koltry

Spartan může být dodán i bez Turbo-koltrů, pak jde o klasický secí stroj s dvojkotoučovými secími botkami schopnými zasít do připravené půdy. Je-li secí stroj osazen Turbo-koltry, pak Spartan získá obrovskou zbraň v boji pro perfektní setí i v obtížných podmínkách, sníží vám náklady a udrží vláhu v půdě. Tato zbraň se jmenuje ZÓNOVÁ PŘÍPRAVA.

 

Výsevní trubice Spartan

Secí stroje Spartan využívají výsevní trubice obdobné trubicím použitých na přesných secích strojích. Osivo je vypoušněno a u dna seťového lůžka, je tedy eliminováno odskakovýní semen a zrovnoměrní se klíčivost.

 

VÍCE O TECHNOLOGII SETÍ


Precizní seťové zpracování půdy v zónách širokých 3–5 cm vytváří ideální podmínky pro start osiva s možností aplikace hnojiv. Zónová příprava maximálně spoří půdní vláhu a tlumí start plevelů.

 

INFORMACE V MÉDIÍCH


článek Spartan

Článek o secím stroji Spartan 607 v časopisu Zemědělec 2015