STEYR HYBRID KONZEPT

Steyr vyvíjí hybridní traktor, který navazuje na STEYR Konzept. Postoupil do užšího výběru DLG v kategorii Agrifuture Concept. Klíčové vlastnosti by se měly promítnout do budoucí produkce traktorů.

28. 1. 2022

Steyr vyvíjí hybridní traktor. Studie navazuje na vývoj původního modelu STEYR Konzept představeného na Agritechnice 2019. Nový koncept hybridního traktoru postoupil do užšího výběru DLG v kategorii Agrifuture Concept. Klíčové vlastnosti by se měly promítnout do budoucí produkce traktorů.


STEYR je připraven odhalit další velký krok ve vývoji traktoru Konzept poté, co byl hybridní Konzept zařazen do užšího výběru DLG v rámci ocenění Agrifuture Concept. Z užšího výběru bude ve druhém kole vybráno celkem pět konceptů. Vybírat a hodnotit bude odborná porota složená z nezávislých mezinárodních odborníků jmenovaných DLG. Slavnostní předávání cen se bude konat 15. února 2022 v digitální podobě.

Nové ocenění je převzato po vzoru organizátora veletrhu Agritechnica. Ocenění Agrifuture Concept se zaměřuje na stroje, které nabízejí příslib významného technického pokroku v nadcházejícím desetiletí spolu s reálnou možností implementace. STEYR Hybrid Konzept zůstává koncepční studií, která sama o sobě nevstoupí do výroby. Zahrnuje však vývoj nad rámec původního modelu Konzept, který si v budoucnu může najít cestu ve výrobě sériových traktorů.

„Jsme opravdu potěšeni, že vývoj STEYR Hybrid Konzept se dostal do užšího výběru pro toto nové ocenění. Ačkoli tato studie není určena pro výrobu jako celek, kombinuje řadu technických vylepšení, které se mohou objevit u budoucích traktorů STEYR. A zdůrazňuje, jak se neustále snažíme využít nejnovější technologie, aby byly naše stroje pro zákazníka produktivnější“, říká Peter Friis, obchodní ředitel pro STEYR v Evropě.

 

 

Více informací a oficiální zpráva

Další články

Axial-Flow jsem si nadělil k padesátinám

24. 8. 2022

Technologii Axial-Flow si vybral pan Vilímovský již před 17 lety kvůli způsobu...

Čím se vyznačují oblíbené cisterny Pichon?

16. 5. 2022

Článek z Agroportal24h.cz - Výběr vhodné cisterny je poměrně složitý. Zajímavou...

Prvních 75 let značky STEYR

16. 5. 2022

Osudový den 29. září 1947 znamenal začátek něčeho nového pro tisíce farmářů po...

Magnum AFS Connect

11. 4. 2022

jSklízím s benefity AXIAL-FLOW®

11. 4. 2022

Kombajny AXIAL-FLOW® jsou známé svojí maximální šetrností,...