TURBO-CHISEL

Turbo-Chisel je dokonalá kombinace různých pracovních těles určených k řezání rostlinných zbytků, míchání vrchní vrstvy půdy a vertikálního zpracování půdy, avšak bez horizontálního obracení. Práce Turbo-Chiselu vyniká zejména v těžkých podmínkách, například na půdách s vysokým obsahem jílu a za mokra. Turbo-Chisel lze využít v technologiích k ozdravení půdního profilu. Pracovní záběry: 2,7 - 4,9 m v taženém provedení.


PERFEKTNÍ PRŮCHODNOST I V JÍLOVITÝCH PŮDÁCH

Turbo-koltr

Patentované Turbo-koltry o velkém průměru 560 mm s roztečí na hřídeli 190 mm perfektně řežou rostlinné zbytky, rozrušují případné hroudy a "otevírají" i ztvrdlou zem. Inovativní zvlněný tvar Turbo-koltru vertikálně vstupuje do půdy a vystupuje horizontálně. Výslekem je minimální odpor a maximální efekt z hlediska řezání rostlinných zbytků a míchání s půdou. Pracovní hloubka Turbo - koltrů je hydraulicky stavitelná.

slupice TCN

Těžké parabolické slupice s úctyhodným přítlakem až 1 111 kg a se snadným vnikáním do půdy pracují do hloubky 20 - 30 cm. Křídla radlic rozrušují půdní profil. Tyto speciální slupice s vyjímečnou geometrií od Great Plains se vyznačují minimálním "vytahováním" neúrodné půdy a rostlinných zbytků k povrchu. Přední řada slupic pracuje o 3,5 cm hlouběji. Pracovní hloubka stroje je centrálně stavitelná.

nožový válec

Vysoce inovativní a oceňovaný nožový válec řeže rostlinné zbytky, redukuje hroudy a urovnává povrch. Natočení jednotlivých prvků - sekcí válce maximalizuje absorbční schopnost půdy a zvyšuje zadržování vláhy v ní. Nožový válec také zabraňuje ucpávání za slupicemi. Je možné pracovat i bez válce.

práce TCN se středovou sekcí

V případě potřeby Turbo-Chisel využít v plném pracovním záběru nebo můžeme pracovat pouze se středovou sekcí. Zejména při práci na nejvíce zhutnělých plochách, například souvratě.


PRÁCE TURBO - CHISELU V PŮDNÍM PROFILU

práce TCN shora             práce TCN v půdním profilu

Dokonalý efekt vertikálního zpracování díky kombinaci Turbo-koltrů, dvou řad slupic a nožového válce. Turbo-koltry řežou rostlinné zbytky, kypří pás půdy a rozrušují ji. Za následují dvě řady slupic s dostatečnou roztečí 380 mm pro zajištění co nejlepší průchodnosti stroje. Zadní nožový válec řeže rostlinné zbytky, redukuje hroudy a urovnává povrch.


 

Kategorie: ZPRACOVÁNÍ PŮDY A SETÍ / ZPRACOVÁNÍ PŮDY

 


SOIL ACADEMY

SOIL ACADEMY

Udržení zdravé půdní struktury patří k nejdůležitějším úkolům zemědělce. Cítíte-li potřebu získat více informací o půdě a všem, co s ní souvisí, můžete vstoupit do projektu Soil Academy.Vertikální zpracování ztělesňuje technologii, která podporuje maximální rozvoj kořenů, infiltraci srážkové vody a práci mikroorganismů
 

 
SIMBA Oil Seed Rape ztělesňuje osvědčenou technologii v zakládání porostů nejen řepky olejky.


INFORMACE V MÉDIÍCH

Článek zveřejněný v týdeníku Zemědělec v listopadu 2013


REFERENCE

Jones

„Dnes půdu zpracováváme vertikálně Turbo-Chiselem. I ve velmi vlhkém podzimu 2013 Turbo-Chisel pracoval excelentně, ten stroj je zázrak“. Rostislav Jones, Břeclavsko


PROHLÉDNĚTE SI VIDEO