O ZNAČCE CASE IH

Značka CASE IH je jedním z hlavních lídrů na trhu se zemědělskou technikou již od roku 1842. Právě v tomto roce položil základy značky její zakladatel Jerome Increase Case. Od tohoto roku se zabýváme výrobou a vývojem vysoce výkonných a profesionálních zemědělských strojů. Mezi tyto stroje patří především traktory o širokém rozsahu výkonu. Od kompaktních traktorů s výkonem od 50 koní až po profesionální sériově nejsilnější vyráběné traktory na světě s výkonem dosahujícím 692 koní, sklízecí mlátičky Axial-Flow s axiálním způsobem výmlatu, lisy na kulaté a hranaté balíky a v neposlední řadě portfolio strojů zahrnuje také manipulátory.

 

HISTORIE ZNAČKY CASE IH

Bylo to v roce 1842, kdy Jerome Increase Case položil základy dnešní celosvětově úspěšné značky na výrobu zemědělských strojů Case. Právě v letošním roce uběhlo od založení značky již 175 let. 175 let je už krásný věk, který rozhodně stojí za to oslavit. Pojďme se tedy společně na následujících pár řádcích podívat, jak se značka CASE IH během těch pár desítek let vyvíjela a jaké byly její začátky.

O to, že značka Case vůbec spatřila světlo světa se v roce 1842 zasloužil její zakladatel Jerome Increase Case, který v americkém státě Wisconsin, ve městě Racine – dnešním hlavním sídle značky, založil továrnu Racine Threshing Machine Works – závod se v té době věnoval hlavně výrobě sklízecích mlátiček.

Jerome Increase Case byl velmi zajímavou osobností. Jeho hlavní vizí bylo, aby se značka CASE IH výrazně podílela na vývoji zemědělské techniky. Pan Case chtěl, aby každý stroj, který opustí bránu výrobního závodu byl stvořen pro hospodárnou a efektivní práci. Osobně proto podnikal mnoho cest a výprav, na kterých sbíral cenné zkušenosti z provozu zemědělské techniky a také na těchto cestách navštěvoval své zákazníky. Tyto cesty pro pana Case měly hlavní význam také v tom, že se osobně chtěl přesvědčit o kvalitě jeho strojů, protože ta pro něj byla vždy na prvním místě – a i když se posuneme o spoustu let dopředu, tak si můžeme být stále jistí, že právě kvalita a spolehlivost strojů je u značky CASE IH na prvním místě dodnes.  

Vývoj a inovace jsou jedním z hlavních důvodů, proč CASE IH neustále zdokonaluje své produkty, dbá na maximální komfort obsluhy a jednoduché ovládání a posouvá dnešní hospodaření na zcela jinou úroveň. V 19. století docházelo v Americe k postupnému zdokonalování obdělávání půdy, které si sebou neslo potřebu vývoje prvních traktorů. V roce 1869 tak byl vyroben první traktor Case na parní pohon. I když měl traktor kola, tak stále musel být mezi pozemky přesouván koňskou silou. O sedm let později opustil dveře továrny první traktor na parní pohon. Význam parního pohonu silně rostl a značka Case se tak stala nejvýznamnějším výrobcem parních strojů.

V roce 1902 došlo ke sloučení pěti amerických výrobců a vznikla společnost International Harvester Company, která se zasloužila o vývoj sklízecí mlátičky a následně v roce 1923 představila traktor Farmall – traktor pro všechny práce na farmě. Kvůli jejich vysoké spolehlivost a širokému spektru využití bylo vyrobeno více než pět milionů kusů.

O 75 let později se světu ukázal revoluční koncept sklízecí mlátičky Case Axial Flow. Jediný rotor mlátičky přebral jak výmlat, tak také následnou separaci. Vysoká šetrnost k zrnu a slámě a vysoké denní výkony s možností využití mlátičky ve všech plodinách jsou jedny z mnoha důvodů, proč se těchto mlátiček vyrobilo na světě již více než 150 tisíc kusů.

Prvním strojem společného vývoje značek Case a Intenational Harvester, po zakoupení továrny Iinternational Haverster značkou Case, byl traktor Magnum. Magnum představoval silný a výkonný kolový tahač, který do té doby nebyl ve východní Evropě k dostání, proto není divu, že po jeho uvedení na trh byl velmi žádaný. O své spolehlivosti a vysoké kvalitě přesvědčuje spousty zákazníků na celém světě i v dnešní době (v České republice se nachází Magnum s více než 65 tisíci motohodinami).

Své významné postavení na trhu si značka CASE IH vytvořila v roce 1997, kdy představila unikátní systém čtyř pásového traktoru. Tento koncept od svého uvedení přinesl zemědělcům značné výhody, mezi které jednoznačně patří kladný vztah půdě, vysoký výkon a jeho přenos za každých podmínek. Sílu a odolnost demonstrují Quadtracy například v Antarktidě při zásobování výzkumných stanic palivem nebo při vytrvalostním závodu na 24 hodin s pluhem.

Na podzim roku 2015 představila značka CASE IH velký milník ve své novodobé historii. Tím traktorem je OPTUM CVX, který od svého uvedení na trh přesvědčuje zemědělce po celém světě. Nejenom osvědčené technologie s mnoha novými technickými prvky, ale hlavně design traktoru je to, co nenechává porotce na světových výstavách chladné – právě proto ihned po svém uvedení se OPTUM CVX stal například Strojem roku 2016 a Traktorem roku 2017.

Neustálý vývoj nás stále žene kupředu, proto není divu, že jsme pouze o rok později představili světový unikát, kterým je autonomní koncept traktoru (ACV) postavený na základě konstrukce traktoru Magnum. Traktor pracuje na osvědčené technologii precizního zemědělství AFS, celé řadě radarů a kamer. To podstatné ale je, že traktor je schopen obsluhy bez řidiče. Kdy se tento traktor ukáže v celé své síle na polích zemědělců je už pouze otázka času...

 

NAŠE VIZE A POSLÁNÍ

Naší vizí a posláním je především 

SÍLA - TRADICE - PRODUKTIVITA - VSTŘÍCNOST - VYTRVALOST = NAŠE ŽIVOTNÍ FILOZOFIE

HISTORIE LOGA

V první fázi se upustilo od tradičního červeného pruhu pod nápisem CASE IH. Dále se historicky vrátilo červené písmeno „I“ vycházejícího z původního loga jedné ze sloučených společností INTERNATIONAL HARVESTER (IH). Poslední úpravou byla barevnost písmen CASE a H, kde proběhla výměna původní šedé barvy za barvu černou. Tímto vzniklo přechodové logo, které bylo během krátké doby nahrazeno osvěženým staronovým logem.

Současně s rozvojem naší společnosti se vyvíjí i naše značka. Nový vývoj našeho loga reflektuje náš růst, ale zároveň je v souladu s našimi produkty a našimi životy. Nový vzhled vystihuje fakt, že se všichni pohybujeme stejným směrem – k dosažení našich cílů a cílů našich zákazníků. Na našich traktorech, mlátičkách a ostatní technice dává logo najevo oba naše silné kořeny a náš závazek k prémiové kvalitě a řemeslné dovednosti. V souladu s naším odkazem červené písmeno “I“ vrací a symbolizuje obnovenou pozornost na naše lidi a zákazníky. Logo CASE IH je symbolem našeho postavení jako jedné z elitních zemědělských společností na světě.

 

    


 

STÁHNOUT BRAND BOOK

STÁHNOUT KATALOG STROJŮ