CASE DEN 2013 - Den plný zážitků

7. Června 2013 proběhl další ročník CASE DEN. Tato jedinečná akce nejen svými rozměry, ale také množstvím zážitkům, které jsme Vám připravili. Významným dnem byl i pro společnost AGRICS a.s., která prezentovala spoustu novinek značka CASE IH. Pro účastníky letošního CASE DNE byly přichystány odborné prezentace zemědělských strojů, traktor pullingové závody, odborná stanoviště, bohatý doprovodný program a vůbec největší polní předvádění na CASE DNI!

Ing. Zdeněk Musil 12. 6. 2013

Letošní ročník CASE DNE na letišti v Kámeni u Pelhřimova se opravdu vydařil, z hlediska účasti široké veřejnosti i po útrapách, které nám letos počasí připravuje. Společnost AGRICS a.s. prezentovala spousty novinek značek CASE IH, CASE, STEYR a GREAT PLAINS na letištní ploše. Nechyběl i bohatý doprovodný program pro děti, řádná dávka adrenalinu v podobě skutečných traktor pullingových závodů, výstavka historických traktorů CASE, koncert známé rockové kapely Tři sestry. Dále bylo připraveno rozsáhlé odborné stanoviště s modely funkčními modely převodovek CVX, ukázky motorů splňující emisními normy Tier 4A a DEMO TRUCKEM přímo od výrobce s nabízenými navigacemi pro traktory CASE IH a STEYR.

I LOVE FARMALL

Letošní ročník byl ve znamení - I LOVE FARMALL a proto byl zaměřený na nové modelové řady FARMALL A, C a U. Tyto kompaktní traktory byly postaveny pro univerzální i speciální použití a splní bez problému každý Váš úkol. FARMALL A znamená vstup do segmentu traktorů. Výkonové rozpětí činí 55 až 115 koní. Traktory mají robustní konstrukci a mechanické vazby ovládání pro jednoduchost celé konstrukce traktoru. 

Dalším z rodiny FARMALLŮ byl model FARMALL C, který je považován za kompaktní traktor s nízkou výškou pro práci v hospodářském stavení a výborný výhled pro práci s čelním nakladačem.

Posledním představeným modelem je FARMALL U, který je prémiovým zbožím s řadou možností pro Vaši individuálnost. Nabízené výkonové rozpětí 95 až 115 koní. Taktéž nabízí výborný výhled z kabiny i pro práci s čelním nakladačem.

Traktory FARMALL slaví 90 let od uvedení na trhu i tento fakt svědčí o kvalitě a oblíbenosti zemědělců po celém světě.

DALŠÍ MODELOVÉ ŘADY

Nesmíme také zapomenout na oblíbenou řadu traktorů pro vinaře, QUANTUM ve verzích N/V/F. Traktory QUANTUM se nabízí ve třech verzích od 65 až 105 koní a v šířkách od 1077 až 1398 mm. Novinkou je na přání volitelné středové hydraulické okruhy pro připojení výkyvných sekcí.

 

Z RODINY CVX

Plynulé převodovky se stávají oblíbenou výbavou v čím dál větším výkonovém rozpětí. Proto CASE IH představil novinku v podobě kompaktních traktorů MAXXUM 130 CVX, který je vybaven plynulou převodovkou se stejným principem jako u vetší modelové řady PUMA CVX. Stejný požadavek zaznamenal i segment silných traktorů od 235 do 420 koní. Na CASE DNU 2013 se představil i MAGNUM 370 CVX, který také disponuje plynulým převodovým ústrojem. Tento systém využívá děleného toku točivého momentu se čtyřmi mechanickými rozsahy a hydrostatického převodníku, který zajišťuje plynulost pojezdu.

JEDNODUŠE NEJSILNĚJŠÍ

Nesměl chybět i nejsilnější traktor na světě s jedinečným pásovým podvozkem, který sklízí úspěchy po celém světě. V České republice to není jinak a prodalo více jak 50 kusů a není pravdou, že je výhradně určený pro velké farmy s mnoha tisíci hektary.

 

POKRAČOVÁNÍ V SORTIMENTU

Po traktorech následovala prezentace sklízecí techniky CASE IH. Byla představena poprvé v České republice nová modelová řada sklízecích mlátiček AXIAL FLOW 230 s přepracovanou kabinou a množstvím inovací pro zvýšení produktivity a ovladatelnosti. 

 

Další novinkou představenou na CASE DNU byl lis na hranaté balíky LB434, který patří k nejvýkonnějším ve své třídě. Dále pak lisy na kulaté balíky s pevnou a variabilní komorou.

 

POKRAČOVÁNÍ V JÍZDĚ

Po značce CASE IH následovala skupina traktorů STEYR v čele s modelem 4110 PROFI s lesnickou nástavbou, pak třída MULTI pro univerzální použití a na konec modely PROFI a CVT.

 

NECHYBĚLA STAVEBNÍ TECHNIKA

Po odjezdu traktorů STEYR najela technika s oranžovou barvou a s logem CASE. Samozřejmě šlo o stavební techniku CASE. Stavební technika stále více nachází uplatnění v zemědělství a v obsluze bioplynových stanic.  Prezentaci od startovaly smykové nakladače ve třech provedení a různými výbavami. Dále následoval manipulátor s výsuvným výložníkem až do 12,3 metru a nosností až 4000 kg. Následovaly kolové nakladače 721 F a 821 F. Posledními modely značky CASE byly kolový traktor bagr 590ST a kolové rypadlo.

 

DOPRAVNÍ TECHNIKA

Nedílnou součástí AGRICS a.s. je dopravní technika, která se skvěle hodí ke strojům CASE IH. Pro firmu AGRICS a.s. vyrábí česká firma ZDT z Nového Veselí. Na přívěsu typu GALÁN určený pro převoz balíků vystoupila skupina artistů, která předvedla neuvěřitelné kousky a zajímavě tak zpestřila prezentaci strojů.

 

GREAT PLAINS

O další prezentaci strojů se postaral Ing. Václav Mádl, který představil techniku a novinky společnosti GREAT PLAINS, která se zabývá stroji na zpracování půdy a péči o půdní profil. Dále pak secími stroji na kukuřici s technologií setí mezi řádku TWINROW. GREAT PLAINS má také v portfoliu secí stroje pro setí obilovin, řepky a další. V prezentaci se také nezapomnělo na stroje LAND PRIDE pro mulčování a údržbu krajiny.

 

ODBORNÝ DOPROVODNÝ PROGRAM

Bohatý odborný program byl nejen poučný pro odborníky, ale také zábavný pro širokou veřejnost. Traktor CASE PUMA 225 CVX na podstavcích byl připojen pomocí sítě CAN-BUS na externí kabinu, kde si návštěvníci mohly vyzkoušet ovládání klíčových prvků za provozu. Stanoviště obsahovalo také DEMO TRUCK přímo od výrobce s nejnovějšími navigačními systémy AFS, řez motoru s technologií vstřikování COMMON RAIL a zařízení na úpravu emisí pomocí SCR. Dále pak stanoviště obsahovalo dva funkční modely převodovek CVX z traktoru CASE PUMA. Stanoviště bylo doplněno i o odborný stánek sklízecích mlátiček o technologii AXIAL FLOW.

 

ZÁBAVA, ADRENALIN, DEMO PARK, FUNPARK FARMALL

 

PRO DĚTI

Akce byla doplněna o množství doprovodného programu. První atrakcí bylo vyžití pro nejmenší účatníky, kde jsme připravili skákací hrady a množství soutěži o ceny.

 

DEMO PARK STAVEBNÍ TECHNIKY

Zájemci o koupi stavební a manipulační techniky měly možnost si vyzkoušet širokou škálu strojů CASE. Na připraveném polygonu si libovolně zkoušet možností strojů v opravdu extrémních podmínkách.

 

FUNPARK FARMALL

Ve FARMALL PARKU jste si mohly vyzkoušet obratnost a všechny funkce traktorů FARMALL.

 

HISTORICKÉ TRAKTORY CASE

Demonstrování faktu, že traktory CASE jsou odolnné s dlouhou životností ukázal majitel pěti kusů traktorů CASE z toho dva FARMALLY, které se dostavily na prezentaci v originálním stavu a plně funkční.

 

TRAKTOR PULLINGOVÉ ZÁVODY

Jako každý rok je traktor pulling velkou atrakcí při, které se zatají dech a stoupá hladina adrenalinu v krvi. Pro letošní rok se postavily na start dva traktor pullingové speciály. Jeden ze speciálů řídila teprve 19ti letá drobná blondýnka Manon Kools, která všem ukázala jak řidit traktor. Ochotně také rozdávala autogramy a fotila s fanoušky. Její speciál poháněl metanol a dosahoval výkonu kolem 3500 koní. Druhým startující je už všem známí Arjan van der Kolk se svým speciálem STEYR 170 CVT s pohonem "klasickým" vznětovým motorem produkující mohutný kouř, který se už téměř ztrácí u produkčních strojů.

 

 

KONCERT TŘI SESTRY

Poslední zmíněnou atrakcí, ale populární záležitostí byl koncert známé skupiny TŘI SESTRY. Skupina zahrála všechny populární písničky vlastní produkce a také novinky z posledního alba Líná huba holý neštěstí, které je aktuálně nejprodávanější deskou v České republice.

 

VIDEO z CASE DNE 2013

ODKAZY NA FOTOGALERIE Z CASE DNU 2013

FOTOGALERIE Z CASE DNU 2013

FOTOGALERIE Z CASE DNU - TRACTOR PULLING

FOTOGALERIE Z CASE DNU 2013 - NAJDĚTE SE NA FOTOGRAFII

ODKAZ NA FOTOGALERII MAREK MUSIL

Další články

Axial-Flow jsem si nadělil k padesátinám

24. 8. 2022

Technologii Axial-Flow si vybral pan Vilímovský již před 17 lety kvůli způsobu...

Čím se vyznačují oblíbené cisterny Pichon?

16. 5. 2022

Článek z Agroportal24h.cz - Výběr vhodné cisterny je poměrně složitý. Zajímavou...

Prvních 75 let značky STEYR

16. 5. 2022

Osudový den 29. září 1947 znamenal začátek něčeho nového pro tisíce farmářů po...

Magnum AFS Connect

11. 4. 2022

jSklízím s benefity AXIAL-FLOW®

11. 4. 2022

Kombajny AXIAL-FLOW® jsou známé svojí maximální šetrností,...