Prvních 75 let značky STEYR

Osudový den 29. září 1947 znamenal začátek něčeho nového pro tisíce farmářů po celém světě.

16. 5. 2022

Již uplynulo tři čtvrtě století od 29. září 1947, od prvního legendárního modelu STEYR 180 se zelenou barvou. Odvezl si jej farmář Leopold Haider ze Steinbachu v Horním Rakousku. Tento osudový den změnil jeho život a znamenal začátek něčeho nového pro tisíce dalších farmářů. Od roku 1947 je STEYR synonymem spolehlivých, robustních a inovativních traktorů, které jsou známé svojí kvalitou a prémiovým pohodlím. Jsme hrdí na historii značky STEYR a vždy budeme připraveni pracovat s novými nápady, které posunou vaši práci ještě na vyšší úroveň, stejně jako doposud během prvních 75 let.

 

Od ikonického modelu STEYR 180, přes vůbec první traktory s plynulým převodovým ústrojím CVT, až po nejnovější Hybrid Konzept, zajišťuje STEYR zemědělcům jistou budoucnost. Prémiové traktory STEYR mají po svém boku nyní, a i na dalších 75 let. Tvořte společně s námi budoucnost značky STEYR.

Hromadná produkce traktorů začala v roce 1947 v St. Valentinu a od té doby se stal STEYR vůdcem na rakouském trhu. V České republice si traktory STEYR také získaly svou jasnou pozici - prémiové traktory s maximální úrovní komfortu, vysokou úrovní inovací a s oblíbeným plynulým převodovým strojím CVT. Každoročně také roste počet traktorů pro použití v dalších segmentech, jako je komunální sféra, lesnictví či autoškoly. Moderní design, spolehlivé stroje, rozsáhlá dealerská síť a kvalitní zázemí je dokonalá kombinace, která jasně vítězí – proto se STEYR může s hrdostí ohlédnout za uplynulými 75 lety a s optimismem začít psát další kapitolu.

Prvních 75 let značky STEYR:

1947

První stránka historie se začala psát 29. září 1947, když si farmář Leopold Haider převzal úplně první traktor STEYR 180.

1949

Legendární řada STEYR 80 byla představena veřejnosti. Významným způsobem přispěla k rozvoji značky na rakouském trhu.

1960

Uvedení řady průkopnických nápadů: nové vznětové motory, reverzní převodovka s PTO, PTO s 540 a 1000 ot/min, planetový pohon zadní nápravy.

1964

Byl představen první traktor s pohonem všech kol pro použití při polních pracích na horských rakouských svazích.

1972

V Hannoveru STEYR byl poprvé prezentován první prototyp STEYR 760 s Powershiftem.

1978

STEYR kladl velký důraz na komfort obsluhy a uspořádání kabiny. Proto začal vybavovat kabiny topením a klimatizací.

1982

Uvedení modelové řady 8055 na trh. Významným milníkem byl první traktor s funkcí brzdění Opti-Stop.

1986

Větší modely jsou vybaveny regulací zvedacího ústrojí EHR a informačním systémem Infomat snižujícím spotřebu paliva až o 20 %.

1993

Představení elektronicky řízeného předního tříbodového závěsu, který měl spodní ramena uchycena na přední nápravě. To umožnilo snížit celkové těžiště.

1999

Významný milník, kdy značka STEYR přišla se svojí CVT technologií. Plynulá převodovka s děleným tokem pro dokonalou účinnost a úsporu paliva.

2005

Sjel z linky 500 000. traktor STEYR - model STEYR 9100 M.

2009

Představení nové řady Profi Classic a CVT, do které byla integrována nová loketní opěrka Multicontroller a dvojspojková technologie.

2013

STEYR uvádí na trh novinku Profi CVT s plynulou převodovkou, dvojspojkovou technologií a funkcí S-Tronic pro řízení poměru převodového ústrojí a motoru.

2019

Představení modelu STEYR Konzept. Jádrem studie je modulární hybridní elektrický pohon.

2021

Světu byla představena druhá generace vlajkové lodi STEYR Terrus CVT. Modernější design, nové technologie a přepracovaná kabina.

2022

STEYR slaví výročí 75 let a představuje koncept hybridního traktoru. Úspěšný příběh značky STEYR rozhodně není u konce.

Video STEYR 75 let

 

Jaké hodnoty nám STEYR za prvních 75 let přinesl?

  • Prémiový komfort
  • Zákazníci vždy na prvním místě
  • Jedinečná řešení a výbavy

 

Prémiový komfort

Radost se odlišit, tak zní slogan značky STEYR. Hned jakmile usednete, tak pochopíte. Traktory STEYR uchvátily svou bohatou výbavou tisíce uživatelů po celém světě. Díky koženému volantu protkanému červenou nití, mechovému koberečku, nízkofrekvekvečním sedadlům, novému vzduchovému odpružení kabiny, STEYR Sound Systemu a silnému LED osvětlení si můžete vychutnat jedinečný zážitek z práce a užít si každý den na maximum. Charakteristický červenobílý design zdobí traktory STEYR již od roku 1967.

Zákazníci vždy na prvním místě

Traktory jsou s příchodem nových technologií, jako je Opti-Stop, plynulé převodové ústrojí CVT, Ecotronic či S-Brake, neustále zdokonalovány po technické stránce. Hned od začátku si však byli ve STEYRu jistí, že klíčoví jste právě vy - uživatelé traktorů STEYR. Cílem je tedy poskytovat komplexní nabídku nejnovějších technologií při současném zachování intuitivního, logického a jednoduchého ovládání tak, aby traktory byly stále uživatelsky přívětivé. Příkladem může být ergonomická loketní opěrka s Multicontrollerem. Značka STEYR se vždy ztotožňovala s individuálními potřebami svých zákazníků, snažila se vytvořit důvěrný vztah a stát se tak spolehlivým partnerem v každém ohledu.

Jedinečná řešení a výbavy

STEYR byl a vždy bude odlišný. Kromě prémiových traktorů do zemědělství je schopen plně uspokojit i poptávku po strojích ve speciální úpravě pro práci v lese, kdy nabízí lesnické nástavby přímo z výroby s řadou inovativních a bezpečnostích prvků. Dále také charakteristické oranžovobíle zbarvené traktory do komunální sféry včetně otočného řízení nebo traktory pro výuku a výcvik nových řidičů. Zároveň myslíme na všechny a nebojíme se netradičních požadavků. Příkladem je speciální přestavba traktoru s umístěním loketní opěrky Multicontroller na levé straně sedačky, kterou jsme pro našeho zákazníka úpravili z důvodu nešťastné náhody, kdy přišel o pravou ruku. STEYR je partner, na kterého se můžete vždy spolehnout.

 

 

Další články

Axial-Flow jsem si nadělil k padesátinám

24. 8. 2022

Technologii Axial-Flow si vybral pan Vilímovský již před 17 lety kvůli způsobu...

Čím se vyznačují oblíbené cisterny Pichon?

16. 5. 2022

Článek z Agroportal24h.cz - Výběr vhodné cisterny je poměrně složitý. Zajímavou...

Prvních 75 let značky STEYR

16. 5. 2022

Osudový den 29. září 1947 znamenal začátek něčeho nového pro tisíce farmářů po...

Magnum AFS Connect

11. 4. 2022

jSklízím s benefity AXIAL-FLOW®

11. 4. 2022

Kombajny AXIAL-FLOW® jsou známé svojí maximální šetrností,...