CASE DEN 2015 ve znamení „Agronomic Design“

Jednou za dva roky ožije opuštěné letiště v Kámeni u Pelhřimova a celé se zahalí do červené barvy. Společnost AGRI CS a.s. zde pořádá tradiční velkou polní výstavu zemědělských a stavebních strojů známých značek CASE IH, CASE Construction, STEYR, GREAT PLAINS a MacDon. Letos se jedná již o 14. ročník a oproti předchozím se bude konat o něco dříve již 15. května.

16. 4. 2015

CASE DEN v tomto roce bude v pozměněném formátu polní výstavy s podtitulem „Agronomic design“ právě se zaměřením na agronomické přínosy prezentovaných strojů a technologií a na její přínosy z pohledu efektivního a udržitelného způsobu hospodaření. Cílem bude návštěvníkům zajímavou formou nové stroje a technologie prezentovat a nechat jim čas na jejich prohlédnutí, diskuzi se specialisty a možnost vidět je přímo na poli při předvádění. CASE DEN je akcí, která si získala za dobu své existence velmi dobré renomé, na které letošní ročník jistě naváže.

Zajímavé novinky

Jako tradičně i letos nabídne CASE DEN oficiální představení několika významných novinek. Největší novinkou budou nové traktory MAGNUM modelového roku 2015, konkrétně největší zástupce Magnum 380 CVX, který získal dvě velmi významná ocenění: Traktor roku 2015 a následně Stroj roku 2015 na veletrhu Sima. Nové Magnumy nabízí mnoho inovací pro zlepšení práce, vyšší výkonnost a přichází i s novým designem. Zároveň návštěvníci poprvé uvidí i Magnum v pásovém provedení Rowtrac, který vzbudil velký zájem a řada zákazníků z ČR už netrpělivě čeká na možnost jeho objednání. Po CASE DNI budou k vidění na dalších akcích v ČR s možností jejich praktického vyzkoušení. Sklízecí mlátičky bude reprezentovat nový top model Axial Flow 9240 se 16 litrovým modelem a výkonem úctyhodných 634 koní. Zajímavé novinky a produkty představí i partneři, takže na letišti v Kámeni uvidí zákazníci ucelenou přehlídku zemědělských strojů, kterých zde bude více než 100.

Odborná stanoviště

Přínosy jednotlivých technologií budou prezentovány formou několika odborných stanovišť se zaměřením na pásové podvozky, sklízecí mlátičky a lisy, technologie pro ozdravení půdního profilu s půdní sondou, nejnovější motory a převodovky, systémy precizního zemědělství. Pro zájemce o pořízení strojů na nejrůznější dotace, budou připraveny pro konzultaci specialisté  z oddělení A-financí.

Polní předvádění

Velmi zajímavé je pro každého polní předvádění, které dokáže o kvalitách strojů napovědět více než tisíc slov. K vidění budou jak velké soupravy s traktory Quadtrac, včetně nejsilnějšího modelu 620 s výkonem 692 koní, tak i menší soupravy. Prakticky bychom chtěli také demonstrovat jak důležité je věnovat se u kolových traktorů jejich správnému dotížení, rozložení hmotnosti a nastavení optimálního tlaku v pneumatikách. Všechny tyto faktory mají obrovský vliv na výkonnost soupravy, prokluz a nežádoucí zhutnění půdy. Optimalizací traktoru lze dosáhnout výrazných úspor a zároveň si chránit půdu. Pro polní předvádění je připraven dostatečně velký pozemek. Jako jeho součást budou mít zájemci příležitost si stroje na poli spolu se zkušenou obsluhou i otestovat.

Steyr farma a CASE demo park

Rakouská značka traktorů STEYR, která je rovněž v portfoliu AGRI CS bude svůj sortiment červenobílých traktorů prezentovat formou malé farmy. I zde budou mít příznivci možnost vyzkoušet si jednotlivé modely při práci. Možnost osahat si traktor v praxi je velmi vítaná. Obdobnou možnost již tradičně mají zájemci o manipulační či stavební stroje CASE. Bude připraveno několik typů nakladačů, traktor bagrů a rypadel. Svoji zručnost při práci se stavebními stroje předvedou i zkušení strojníci.

Zdravá půda jako základ hospodaření

Půda je tím nejcennějším co v zemědělství máme. Proto ji musíme chránit. Značka Great Plains platí na trhu za jednoho z hlavních propagátorů opatření pro zdravou půdní strukturu. Přímo při praktické ukázce formou půdní sondy specialisté vysvětlí jak s půdou vhodně pracovat, jak ji chránit a jak si ozdravit půdní profil.  

Samozřejmostí je tradičně doprovodný program včetně občerstvení a dětského koutku se soutěžemi. Po dobu konání akce poběží i speciální prodejní akce na vybranou techniku z portfolia AGRI CS. Pro všechny návštěvníky, kteří se na akci registrují dopředu, je připraven dárek.  

Další články

Axial-Flow jsem si nadělil k padesátinám

24. 8. 2022

Technologii Axial-Flow si vybral pan Vilímovský již před 17 lety kvůli způsobu...

Čím se vyznačují oblíbené cisterny Pichon?

16. 5. 2022

Článek z Agroportal24h.cz - Výběr vhodné cisterny je poměrně složitý. Zajímavou...

Prvních 75 let značky STEYR

16. 5. 2022

Osudový den 29. září 1947 znamenal začátek něčeho nového pro tisíce farmářů po...

Magnum AFS Connect

11. 4. 2022

jSklízím s benefity AXIAL-FLOW®

11. 4. 2022

Kombajny AXIAL-FLOW® jsou známé svojí maximální šetrností,...