Červená expozice rozzářila brněnský veletrh

Přečtěte si o expozici AGRI CS na veletrhu TECHAGRO 2012.

Zuzana Schwarzová, AGRI CS a.s. , 23. 4. 2012

Veletrh TECHAGRO patří mezi nejdůležitější události v životě zemědělské techniky. Již tradičně  expozice AGRI CS zaujímá mezi vystavovateli jednu nejen z největších expozic, ale také expozici plnou výkonu, dynamiky a akce. Jinak tomu nebylo i letošní rok.

Letošní expozice AGRI CS byla uvedena mottem „Technologie a produkty pro vyšší efektivitu hospodaření“. Co vedlo pořadatele ke zvolení tohoto hesla je prosté. Značka CASE IH nabízí technologie, které přinášejí zákazníkům výkonnější řešení s důrazem na efektivitu a komfort.

Návštěvníkům veletrhu Techagro se expozice AGRI CS prezentovala ve dvojím provedení – červená část strojů CASE IH, STEYR a zelenozlatá část strojů Great Plains. Při letmém pohledu na expozici bylo všem hostům jasné, že se od posledního Techagra udály změny v produktovém portfoliu AGRI CS.

Kruhovité uspořádání červené techniky

Pro značku CASE IH je rok 2012 rokem novinek. Odpovídaly tomu také vystavené exponáty strojů CASE IH. Hlavní dominantou expozice bylo kruhové podium, kde probíhal veškerý doprovodný program. K této „aréně“ byly kruhovitě uspořádány vystavené exponáty. Uspořádání vytvořilo iluzi, že všechny stroje přijíždějí k centru dění – tedy srdci stánku AGRI CS. 

Exponáty CASE IH se kolem „arény“ prezentovaly od nejmenšího traktoru Quantum 75F, viničního specialisty, přes nové modely znovu zrozeného jména Farmall, až po velkou techniku řady PUMA CVX, legendární řadu Magnum, konkrétně model Magnum 340 a Quadtrac 600, držící titul nejsilnějšího traktoru na světě. Nechyběla samozřejmě také prezentace sklizňové techniky – s třešničkou na dortu – modelem mlátičky 9230 na pásovém podvozku.

Mezi exponáty nechyběly také traktory rakouské značky STEYR, ani sesterská značka CASE s manipulační technikou pro zemědělské využití. Významnou část expozice tvořilo také speciální stanoviště precizního zemědělství s AFS panely, dále simulátory a modely převodovek.

Rok 2012 je rokem oslav

Letošní  Techagro se konalo v době jubileí nejen značky CASE IH, ale také samotné společnosti AGRI CS, která se může pyšnit již 10tiletým působením na trhu. Za relativně krátkou dobu si vybudovala pozici významného hráče na trhu zemědělské techniky a nabízí zákazníkům kvalitní produkty s excelentními službami v mnoha ohledech přesahující konkurenci.

Samotný CASE IH slaví tento rok 170 let. Tedy narozeniny vskutku vysoké. Je jen málo značek, které se na trhu udržely tak dlouhou dobu a každým rokem slaví další a další úspěchy. Počet roků odráží také pozici, kterou si značka CASE IH celosvětově drží. 170 let není pouze počet, je to množství zkušeností, vývoje a investování, aby se produkty CASE IH dostaly tam, kde jsou nyní, a nastavovaly nové trendy v zemědělství.

Na Techagru 2012 oslavily narozeniny i klíčové modelové řady. Axiální mlátičky se mohou pyšnit 35tiletou historií, řada Magnum 25ti letou a traktory Steiger plných 55 let na trhu!

Doprovodný program v duchu síly a odbornosti

Kořeny značky CASE IH jsou ve Spojených státech. Zde se stále vyrábí ta nejvýkonnější skupina strojů. Stroje CASE IH plné síly, výkonu a Ameriky demonstrovali pořadatelé výstavou amerických chopperů Halley Davisons. Že ke strojům vždy patří krásná žena, potvrdila ji modelka Alena, která pózovala vedle těchto krásných „kousků“.

Značka CASE IH se pyšní revolučními technologiemi, které uvedla na trh vůbec první. Získala tedy značná prvenství a také stanovila laťku dalším technologiím. Cílem letošního Techagra byla přiblížit novinky a dostupné technologie blíže veřejnosti. O to se postarala moderátorská dvojice v sérii odborných přednášek, které oživily celou expozici a uvedly všechny posluchače do světa CASE IH a přicházejících novinek. Expozice AGRI CS nenabízela pouze samotnou prezentaci strojů, ale také akci, informace a zábavu!

Stroje na zpracovaní půdy nově v zelené

AGRI CS je nově také výhradním dovozcem amerických strojů na zpracování strojů Great Plains, čímž došlo k rozšíření produktů také o další stroje na zpracování půdy, secí stroje a techniku na kultivaci a údržbu krajiny. Jak jste viděli na minulém Techagro, AGRI CS je dovozcem strojů SIMBA. Nicméně i tyto stroje prošly svojí změnou. Návštěvníkům se prezentovaly v nové zelené barvě, s novým logem mateřské značky Great Plains, ale kvalita a robustnost se u těchto strojů nezměnily. Tedy to, co je odlišuje od konkurence.

Expozice Great Plains obsahovala nejen nové exponáty, ale také projekty a jedinečné technologie, které svým zákazníkům přinášejí. Jedním z projektů je SOIL ACADEMY, která přináší uživatelům strojů Great Plains cenné znalosti o půdy a zdravé půdní struktury.  Dále byla také detailněji představena technologie TWIN ROW umožňující dvouřádkové setí. Great Plains je jediná na trhu, která toto může svým zákazníkům nabídnout.

Další články

Axial-Flow jsem si nadělil k padesátinám

24. 8. 2022

Technologii Axial-Flow si vybral pan Vilímovský již před 17 lety kvůli způsobu...

Čím se vyznačují oblíbené cisterny Pichon?

16. 5. 2022

Článek z Agroportal24h.cz - Výběr vhodné cisterny je poměrně složitý. Zajímavou...

Prvních 75 let značky STEYR

16. 5. 2022

Osudový den 29. září 1947 znamenal začátek něčeho nového pro tisíce farmářů po...

Magnum AFS Connect

11. 4. 2022

jSklízím s benefity AXIAL-FLOW®

11. 4. 2022

Kombajny AXIAL-FLOW® jsou známé svojí maximální šetrností,...