Den otevřených dveří AGRI CS v Tišicích

Středa 16. října 2013 byla jako stvořená pro příznivce značek CASE IH, CASE CONSTRUCTION, STEYR a GREAT PLAINS, v Tišicích u Mělníka proběhl Den otevřených dveří.

Ing. Zdeněk Musil 17. 10. 2013

Letošnímu ročníku dne otevřených dveří počasí přálo a my jsme tak uvítali velké množství příznivců značek CASE IH, CASE CONSTRUCTION, Steyr a Great Plains. Návštěvníci si užívali bohatého programu s prezentací jednotlivých značek CASE IH FARMALL, Maxxum, PUMA, MAGNUM a STEIGER.  Fanoušci značky Steyr si přišli na své představením kompletní produktové řady od Kompakt S, až po modelovou řadu STEYR CVT. Následovala prezentace od Ing. Martina Keresztenyho o sklizňové technice CASE IH – představení sklízecích mlátiček AXIAL FLOW, nové sklízecí adaptéry na kukuřici, pásové lišty na obilniny a speciální plodiny. Dále byly představeny nové lisy s variabilní komorou RB 455, RB 465 a lisy na hranolovité balíky řady LB, které vynikají řadou inovací. Další na řadě byla prezentace Ing. Václava Mádla, ve které představil portfolio značky Great Plains a důležité aspekty péče o půdní profil.

Nechybělo ani velmi oblíbené předvedení techniky na poli, kde mohli diváci v akci vidět čtyři soupravy CASE IH v agregaci se stroji Great Plains. První vyrazil do pole CASE IH Magnum „Silver edition“ s podrývákem GREAT PLAINS SIMBA FLATLINER o pracovním záběru 3,5 m.

Jako druhá vyrazila souprava CASE IH Magnum 370 CVX v agregaci s Great Plains TURBO CHISEL o pracovním záběru 4,9 metru s možností zmenšení pracovního záběru na 2,7 metru při extrémně těžkých pracovních podmínkách. Jako třetí do pole vyjela nejsilnější souprava celého polního předvádění CASE IH QUADTRAC 600 v agregaci se strojem pro zpracování půdy, který je vybaven několika pracovními orgány – přední nastavitelné disky, radličkový kypřič pro povrchové nebo hloubkové kypření půdy, zadní řada nastavitelných disků a unikátní DD pěch. Great Plains SLD 700 nabízí i výsevní jednotku pro drobnosemenné mezi plodiny.

Posledním strojem, který vyjel na předvádění, byl CASE IH MAGNUM 290 v agregaci se strojem Great Plains CULTIPRESS o pracovním záběru 6,6 metru a s možností otáčení na souvrati po DD pěchu, tak nedochází k nadměrnému utužování souvratí. Celé polní předvádění bylo doprovázeno odborným komentářem Ing. Václava Mádla. Pro dokonalost polního předvádění byla i možnost si soupravy vyzkoušet samotnými návštěvníky dne otevřených dveří AGRI CS.

Po práci zábava… Po polním představení na návštěvníky čekalo zábavné vystoupení kouzelníka a komika Richarda Nedvěda, kterého jistě znáte z televizních pořadů jako Československo má talent, či show Na Stojáka. Celé publikum se výborně bavilo, od nejmladších, po nejstarší. Dalším doprovodným programem byla možnost vyzkoušení čtyřkolek ARTIC CAT na poli. Jako příjemné ukončení akce byla slosována tombola a mnoho návštěvníků si odnášelo hodnotné ceny.

Doufáme, že jste si všichni den otevřených dveří užili  a těšíme se na další setkání s Vámi!

 

Váš tým AGRI CS a.s.

Další články

Axial-Flow jsem si nadělil k padesátinám

24. 8. 2022

Technologii Axial-Flow si vybral pan Vilímovský již před 17 lety kvůli způsobu...

Čím se vyznačují oblíbené cisterny Pichon?

16. 5. 2022

Článek z Agroportal24h.cz - Výběr vhodné cisterny je poměrně složitý. Zajímavou...

Prvních 75 let značky STEYR

16. 5. 2022

Osudový den 29. září 1947 znamenal začátek něčeho nového pro tisíce farmářů po...

Magnum AFS Connect

11. 4. 2022

jSklízím s benefity AXIAL-FLOW®

11. 4. 2022

Kombajny AXIAL-FLOW® jsou známé svojí maximální šetrností,...