Instalace navigace Trimble FM 750 + EZ PILOT, automatické vypínání sekcí Field IQ na postřikovač Berthoud Raptor

Technici společnosti Cerea a.s. nainstalovali systém automatického řízení Trimble FM 750 + EZ-Pilot a systém automatického vypínání sekcí Field-IQ na samochodný postřikovač Berthoud Raptor v Pardubicích. Popis a detailnější info viz. níže

AGRI CS , 25. 4. 2014

Popis navigace FM 750 - výkonná navigace za příznivou cenu. Jedná se o nejnovější navigaci od společnosti Trimble. Podporuje systémy manuálního, asistovaného (EZ-Pilot) a automatického řízení. Využítí pro setí, přípravu půdy, aplikaci hnojiv a postřiků. Kompatibilní se systémem RTK, GLONASS, Field IQ.

Popis systému automatického řízení Trimble EZ Pilot - EZ Pilot představuje nejnovější generaci vysoce výkoného asistovaného řízení. Systém asistovaného řízení otáčí automaticky volantem vozidla pomocí elektrického motoru integrovaného přímo do volantu s použitím navigačních údajů z displeje s GPS přijímačem. Odpadá tedy chyba způsobená prokluzem pastorku o volant a také vedle volantu nepřekáží žádný elektromotor.

EZ-Pilot oproti jiným systémům nabízí integrované řešení asistovaného řízení do volantu, tím umožnuje lepší výhled a přístup k ovládacím a výškové nastavení volantu.

Popis systému automatického vypínání sekcí postřikovače Field IQ - Field-IQ neustále monitoruje již ošetřenou plochu pozemku. Jakmile se ramena například při vyhýbání sloupu nebo v klínu způsobném setím, dostanou nad již ošetřenou část záběru, automaticky se příslušné sekce vypnou. Při návratu do záběru se zase hned zapnou. To samé funguje i při vjíždění a vyjíždění do předem ošetřené souvratě. Při kolmém najíždění se samozřejmě vypne celý postřikovač. Při vyjíždění ze souvratě se zase včas postřik sám zapne. Obdobně sytém pracuje i v případě secího stroje nebo rozmetadla.V případě připojení k navigacím FM-750 nebo FM 1000 se zpětně zobrazuje již ošetřená plocha na monitoru.

Další články

Axial-Flow jsem si nadělil k padesátinám

24. 8. 2022

Technologii Axial-Flow si vybral pan Vilímovský již před 17 lety kvůli způsobu...

Čím se vyznačují oblíbené cisterny Pichon?

16. 5. 2022

Článek z Agroportal24h.cz - Výběr vhodné cisterny je poměrně složitý. Zajímavou...

Prvních 75 let značky STEYR

16. 5. 2022

Osudový den 29. září 1947 znamenal začátek něčeho nového pro tisíce farmářů po...

Magnum AFS Connect

11. 4. 2022

jSklízím s benefity AXIAL-FLOW®

11. 4. 2022

Kombajny AXIAL-FLOW® jsou známé svojí maximální šetrností,...