Legendární traktory MAGNUM v barvách SILVER EDITION

Modelová řada Magnum v ladných stříbrných barvách v rámci SILVER EDITION. Více informací...

Pavel Novák, AGRI CS a.s. , 18. 12. 2012

V rámci 25. výročí výroby traktorů řady MAGNUM představila značka CASE IH limitovanou edici této řady ve speciálním designu se stříbrným lakováním.  Spolehlivé traktory MAGNUM se vyrábí v americkém závodě v RACINE již od roku 1987. Díky své rekordní délce výroby a více než 150 tisícům spokojených zemědělců po celém světě si svůj dárek k narozeninám více než zaslouží. Na trhu je modelová řada tímto výjimečná. Nikdo jiný se nemůže pyšnit takovou tradicí.

Když se podíváme do historie, tak se Magnumy vyrábí již od roku 1987, kdy byla uvedena řada 7100 v té době s revoluční koncepcí s Full Powershiftovou převodovkou. Těchto modelů bylo celkově vyrobeno více než 40 000 kusů. Následně byly představovány a vyráběny další modelové řady, která na trh přinášely uživatelům nové prvky a technologie. Poslední představená modelová řada obsahuje novou technologii Efficient Power, která přináší bezpočet dalších výhod a splňuje přísné emisní limity.OBR: Nová limitovaná SILVER EDITION modelové řady Magnum představená v rámci 25ti letého výročí.OBR: Nová limitovaná SILVER EDITION modelové řady Magnum představená v rámci 25ti letého výročí.

OBR: Nová limitovaná SILVER EDITION modelové řady Magnum představená v rámci 25ti letého výročí.

Proč právě SILVER EDITION?

Stejně jako stříbrná svatba v manželství, také pětadvacítka ve výrobě jednoho produktu, představuje velký důvod k oslavě. Velkou „stříbrnou“ oslavu zahájila značka novým designem traktorů. Jedná se o limitovanou edici nejsilnějších modelů MAGNUM 340 EP, kterých bude do Evropy dovezeno symbolicky pouze 25 kusů. Celosvětově se jich vyrobí pouze 100 kusů. Do České republiky zamíří na přelomu roku 3 kusy. Zájem ze strany zemědělců o stříbrného pomocníka je veliký. Vysokému zájmu se není čemu divit. Tyto traktory jsou sami o sobě velmi oblíbené, v České republice jezdí více jak 750 traktorů tohoto jména. A když k tomu přidáte exkluzivní design…je těžké odolat.

OBR: SILVER EDITION se pro modelovou řadu Magnum vyrábí pouze v nejsilnějším provedení  - model Magnum 340

Nejnovější řada s technologií Efficient Power

V roce 2011 představila CASE IH novou řadu MAGNUM vybavenou technologií Efficient Power. Stále přináší robustní konstrukci všech celků s důrazem na odolnost a spolehlivost v náročném zemědělském provozu. Nové motory s technologií SCR jsou nyní ještě výkonnější a díky efektivnímu spalování spotřebovávají o 10% paliva méně. Převodovka se systémem řízení produktivity APM optimálně využívá výkon motoru a přes podvozek ho s vysokou účinností přenáší na podložku. Díky tomu je Magnum i nadále synonymem pro jeden z nejlepších polních traktorů. V rozmezí výkonu 235 až 389 koní Vám nabízíme 5 modelů. A koncem roku 2013 se rodina MAGNUM rozšíří také o modely s plynulou převodovku CVT.

Co najdeme pod kapotou řady Magnum?

Magnum představuje silný, moderní traktor využívajících z těch nejlepších komponentů. Jeho srdcem je nová generace motorů o objemu 8,7 litrů s největším točivým momentem ve své kategorii na trhu. Pro lepší rozložení hmotnosti je uložen v rámu nad přední nápravou. Na ně navazuje mechanická převodovka s plným řazením pod zatížením Powershift s velmi jemnou změnou převodových stupňů.

Její mechanická účinnost zatím nebyla překonána a umožňuje dosahovat vyššího tahového výkonu. Spolupráce motoru a převodovky pro optimální spotřebu paliva a výkonnost je ovládána systémem automatického řízení produktivity APMTM. Řidič si pouze nastaví požadovanou pracovní rychlost, o zbytek se postará APM. O efektivní přenos výkonu na půdu se starají robustní nápravy. Přední odpružená náprava třídy V s tahovým bodem uprostřed traktoru poskytuje vyšší tahový výkon než běžné konstrukce. Všechno je navrženo s důrazem na minimální údržbu a prodloužené servisní intervaly. Zkrátka pro práci.

V čem má Magnum jedinečné vlastnosti?

Jednoznačně v motoru, který má vysokou sílu. Díky technologii SCR je motor nastaven na nejefektivnější spalování, NOx se redukují až ve výfuku, ne ve spalovacím prostoru. Díky vysokému převýšení točivého momentu má motor širokou oblast konstantního výkonu – dovoluje pracovat se stejným výkonem v rozmezí otáček 1400 – 2000 1/min. Motory Magnum mají také vyšší krouticí moment – sílu motoru – v praxi utáhnou větší nářadí. Z technického hlediska je toto řešení provozně spolehlivější, protože je kolem motorů méně nejrůznějších komponentů než u řešení s recirkulací spalin.

Dále se Magnum pyšní převodovkou, která neztrácí v tahu. Plně mechanická převodovka má větší účinnost než plynulá převodovka. APM systém dokáže optimálně využít výhod vyšší účinnosti Powershiftu a pohodlí ovládání plynulých převodovek. Řidič pouze nastaví požadovanou pracovní rychlost pákou ručního plynu, která se změní na páku pojezdu – motor a převodovka spolu komunikují. Mechanická převodovka Powershift má nižší provozní náklady a vyniká dlouhodobou spolehlivostí.

V neposlední řadě také těžkou přední nápravou, která zajistí pořádný tah. Vysoce robustní a spolehlivá konstrukce pro optimální tah na poli, pohodlí a jistota na silnici má mnoho předností.  Tak například o 20 % vyšší tahový výkon než standardní odpružená náprava. Nejmenší poloměr otáčení ve své třídě – 4,6 m. Minimum mazacích míst – minimální údržba.  To vše se odráží ve spolehlivé funkčnosti i po letech provozu.

Magnum je zkrátka legenda ve výkonu a síle

Magnum není pouhou „módní záležitostí“ pro pár států západní Evropy, je to traktor, který je schopný tvrdě a spolehlivě pracovat a plnit přání i těch nejnáročnějších zemědělců již 25 let. Po celém světě a na Českých polích tvrdě zastává svojí pozici silného polního tahače, kterou si bezpochybností bude držet ještě mnoho let.

Další články

Axial-Flow jsem si nadělil k padesátinám

24. 8. 2022

Technologii Axial-Flow si vybral pan Vilímovský již před 17 lety kvůli způsobu...

Čím se vyznačují oblíbené cisterny Pichon?

16. 5. 2022

Článek z Agroportal24h.cz - Výběr vhodné cisterny je poměrně složitý. Zajímavou...

Prvních 75 let značky STEYR

16. 5. 2022

Osudový den 29. září 1947 znamenal začátek něčeho nového pro tisíce farmářů po...

Magnum AFS Connect

11. 4. 2022

jSklízím s benefity AXIAL-FLOW®

11. 4. 2022

Kombajny AXIAL-FLOW® jsou známé svojí maximální šetrností,...