MAGNUM ROWTRAC. REVOLUCE NA ČESKÝCH POLÍCH?

Reference majitelů traktorů MAGNUM Rowtrac z České republiky.

20. 9. 2017

Modelová řada traktorů MAGNUM byla zemědělcům poprvé představena v roce 1987. V letošním roce tak tyto výkonné polní tahače oslavují 30 let svého působení na trhu. V portfoliu traktorů CASE představují traktory MAGNUM díky své konstrukci a hmotnosti výkonné a těžké polní tahače. Jelikož požadavky na výkony motorů a produktivitu neustále rostou, značka CASE IH uvedla v roce 2015 na trhu unikátní koncepci traktoru s názvem MAGNUM Rowtrac s pásovým podvozkem. MAGNUM Rowtrac si ihned po svém uvedení našel mezi českými zemědělci několik příznivců, a tak by se dalo říct, že se na českých polích odehrává malá revoluce.

MAGNUM Rowtrac v sobě kombinuje dva světy, protože je spojením traktoru s klasickou přední kolovou nápravou a zadní nápravou osazenou pásy. Co zemědělci toto unikátní řešení přináší? Především se jedná o spojení výhod obou koncepcí do jednoho traktoru  - šetrnost k půdě díky nízkému tlaku na půdu, vyšší tahový výkon a bezproblémové otáčení na souvrati bez ztráty maximálního výkonu – prostě utáhne více s menší potřebo paliva.

Jestliže máte potíže se zpracováním půdy do velké hloubky, nedodržením konstantní pracovní rychlosti, utužením půdy a nemožností vjet do pole za vlhka, pak je MAGNUM Rowtrac řešením právě pro Vaše problémy!

Na přiložených fotografiích a videích se můžete podívat na různorodé využití traktorů MAGNUM Rowtrac na českých polích. Při práci můžete například vidět MAGNUM 340 Rowtrac ze společnosti FYTOSPOL, v.o.s. v agregaci s kombinovaným strojem pro hloubkové zpracování půdy Great Plains SLD. Traktor o maximálním výkonu 374 koní je tak v jednom přejezdu schopen bez problému zvládnout prvotní zpracování posklizňových zbytků po sklizni, hloubkové prokypření půdy a setí v jednom přejezdu. Dochází k značné úspoře finančních nákladů!

Za hodinu dokáže tato souprava zpracovat 3 hektary při průměrné spotřebě 21 l/ha. Zatížení motoru se pohybuje v rozmezí 90 až 98 %. V kombinaci s pásovým podvozkem dokáže Rowtrac udržet konstantní pracovní rychlost kolem 10,3 km/h. Souprava zpracovávala půdu do hloubky přibližně 25 centimetrů v jilovito-písčitých půdách,

Velmi ojedinělou a netradiční soupravou, která se pohybuje na pozemcích akciové společnosti ZEM, a.s. je MAGNUM 380 CVX Rowtrac. Ve spojení s tridemem PICHON provádí souprava aplikaci kejdy na profesionální úrovni. I přes vysokou celkovou hmotnost soupravy zaručuje pásový podvozek na traktoru MAGNUM Rowtrac nízké utužení půdy a nevytváří nežádoucí koleje, které by dělaly problém při následném zpracování půdy.

Na stejném pozemku, kde se aplikovala kejda, jsme při práci zastihli i menší model MAGNUM 340 Rowtrac s převodovkou Powershift. Tento traktor obstarával zapravení kejdy do hloubky přibližně 10 centimetrů pomocí radličkového kypřiče o záběru 5 metrů. Rowtrac pracoval při 1800 ot/min a 65 % zatížení motoru rychlostí 10 km/h. Spotřeba paliva v tomto případě činila přibližně 7 l/ha a traktor podával výkon 6 ha/hod.

V případě, že Vás MAGNUM Rowtrac zaujal, neváhejte kontaktovat svého autorizovaného prodejce CASE IH. Nyní si můžete pořídit MAGNUM Rowtrac s dotací až ve výši 1 040 000* (míra vyplacení dotace až 60 % z uvedené částky) v rámci podzimního kola příjmu žádostí do dotačního titulu „INVESTICE DO ZEMĚDĚLSKÝCH PODNIKŮ“.

Další články

1 2 3 SIP:

2. 10. 2018

POŘÍDIT SI STROJ SIP JIŽ NEBUDE ZAJÍMAVĚJŠÍ, ALE POZOR! ČEKÁNÍ SE NYNÍ NEVYPLÁCÍ....

TRIO 650 PŘI ZAKLÁDÁNÍ POROSTŮ ŘEPKY OLEJKY

17. 10. 2018

Úspěšná DEMO TOUR stroje TRIO 650 v agregaci s traktorem QUADTRAC 620.

LIS RB 545 SILAGE PACK V TESTECH LANDWIRT

15. 10. 2018

Přečtěte si článek z testování lisu CASE IH s kombinovanou baličkou.

10% SLEVA NA NOVOU MLÁTIČKU CASE IH!

1. 10. 2018

Nečekejte na čápa, ta nejlepší nabídka CASE IH je tady!

AKCE: TRAKTORY CASE IH NYNÍ VÝHODNĚ

6. 9. 2018

Podejte si s námi ruku na nový traktor CASE IH. CASE IH = SPRÁVNÁ VOLBA.