MAGNUM ROWTRAC. REVOLUCE NA ČESKÝCH POLÍCH?

Reference majitelů traktorů MAGNUM Rowtrac z České republiky.

20. 9. 2017

Modelová řada traktorů MAGNUM byla zemědělcům poprvé představena v roce 1987. V letošním roce tak tyto výkonné polní tahače oslavují 30 let svého působení na trhu. V portfoliu traktorů CASE představují traktory MAGNUM díky své konstrukci a hmotnosti výkonné a těžké polní tahače. Jelikož požadavky na výkony motorů a produktivitu neustále rostou, značka CASE IH uvedla v roce 2015 na trhu unikátní koncepci traktoru s názvem MAGNUM Rowtrac s pásovým podvozkem. MAGNUM Rowtrac si ihned po svém uvedení našel mezi českými zemědělci několik příznivců, a tak by se dalo říct, že se na českých polích odehrává malá revoluce.

MAGNUM Rowtrac v sobě kombinuje dva světy, protože je spojením traktoru s klasickou přední kolovou nápravou a zadní nápravou osazenou pásy. Co zemědělci toto unikátní řešení přináší? Především se jedná o spojení výhod obou koncepcí do jednoho traktoru  - šetrnost k půdě díky nízkému tlaku na půdu, vyšší tahový výkon a bezproblémové otáčení na souvrati bez ztráty maximálního výkonu – prostě utáhne více s menší potřebo paliva.

Jestliže máte potíže se zpracováním půdy do velké hloubky, nedodržením konstantní pracovní rychlosti, utužením půdy a nemožností vjet do pole za vlhka, pak je MAGNUM Rowtrac řešením právě pro Vaše problémy!

Na přiložených fotografiích a videích se můžete podívat na různorodé využití traktorů MAGNUM Rowtrac na českých polích. Při práci můžete například vidět MAGNUM 340 Rowtrac ze společnosti FYTOSPOL, v.o.s. v agregaci s kombinovaným strojem pro hloubkové zpracování půdy Great Plains SLD. Traktor o maximálním výkonu 374 koní je tak v jednom přejezdu schopen bez problému zvládnout prvotní zpracování posklizňových zbytků po sklizni, hloubkové prokypření půdy a setí v jednom přejezdu. Dochází k značné úspoře finančních nákladů!

Za hodinu dokáže tato souprava zpracovat 3 hektary při průměrné spotřebě 21 l/ha. Zatížení motoru se pohybuje v rozmezí 90 až 98 %. V kombinaci s pásovým podvozkem dokáže Rowtrac udržet konstantní pracovní rychlost kolem 10,3 km/h. Souprava zpracovávala půdu do hloubky přibližně 25 centimetrů v jilovito-písčitých půdách,

Velmi ojedinělou a netradiční soupravou, která se pohybuje na pozemcích akciové společnosti ZEM, a.s. je MAGNUM 380 CVX Rowtrac. Ve spojení s tridemem PICHON provádí souprava aplikaci kejdy na profesionální úrovni. I přes vysokou celkovou hmotnost soupravy zaručuje pásový podvozek na traktoru MAGNUM Rowtrac nízké utužení půdy a nevytváří nežádoucí koleje, které by dělaly problém při následném zpracování půdy.

Na stejném pozemku, kde se aplikovala kejda, jsme při práci zastihli i menší model MAGNUM 340 Rowtrac s převodovkou Powershift. Tento traktor obstarával zapravení kejdy do hloubky přibližně 10 centimetrů pomocí radličkového kypřiče o záběru 5 metrů. Rowtrac pracoval při 1800 ot/min a 65 % zatížení motoru rychlostí 10 km/h. Spotřeba paliva v tomto případě činila přibližně 7 l/ha a traktor podával výkon 6 ha/hod.

V případě, že Vás MAGNUM Rowtrac zaujal, neváhejte kontaktovat svého autorizovaného prodejce CASE IH. Nyní si můžete pořídit MAGNUM Rowtrac s dotací až ve výši 1 040 000* (míra vyplacení dotace až 60 % z uvedené částky) v rámci podzimního kola příjmu žádostí do dotačního titulu „INVESTICE DO ZEMĚDĚLSKÝCH PODNIKŮ“.

Další články

LIS CASE IH JE OSVĚDČENÁ VOLBA!

9. 1. 2019

Dopřejte si nový lis CASE IH RB 455 za atraktivních podmínek.

OPTUM CVXDRIVE SPLŇUJE EMISNÍ NORMU STAGE V

3. 1. 2019

Patentovaná technologie Hi-eSCR 2 přináší prodloužení servisních intervalů.

PŘEDSTAVUJEME NOVÝ AXIAL-FLOW® 250

4. 12. 2018

Nové sklízecí mlátičky CASE IH řady 250. Již v příštím roce na českých a...

PRVNÍ ROK ZNAČKY SUMO NA ČESKÝCH POLÍCH

23. 11. 2018

Značka SUMO se zabydluje u zemědělců v České republice.

JEDNIČKA V ŠETRNOSTI K ZRNU

10. 11. 2018

Sklízecí mlátičky AXIAL-FLOW. Jednička v šetrnosti!