Monstrózní setkání traktorů CASE IH QuadTrac pro charitu se zapsalo do Guinnessovy knihy rekordů

  • Padesát traktorů CASE IH QuadTrac na jednom poli
  • QuadTracy se sjeli na farmu ve  Velké Británii
  • Světový rekord ve zpracování půdy

Lukáš Salajka, AGRI CS , 22. 11. 2012

Padesát zemědělců napříč celou Velkou Británií se vzdalo jednoho dne žní, aby přivezli svůj nejsilnější traktor na pole v Lincolnshire, a díky tomu pomohli získat 25 000 € na výzkum rakoviny ve Velké Británii. Zároveň došlo k zápisu do Guinnessovy knihy rekordů za největší počet traktorů CASE IH QuadTrac na jednom místě a při práci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

obr. seřazené QuadTracy na stanovištích před startem

 

Na nápad, uspořádat takovou akci, přišly Neil Maddison a Helen Rainthorpe z farmy J.J.R., která sídlí ve Welton Cliffu poblíž Lincolnu. Pan Maddison řídí na  farmě „svůj“ QuadTrac již mnoho let. Helen se vzdala kariéry učitelky proto, aby po předčasné smrti svého otce Johna na rakovinu, vedla rodinnou farmu. Je to jedinečná cesta jak vzpomenout na pana Rainthourpa a zároveň podpořit výzkum rakoviny. John byl známý svým myšlením na budoucnost, zajímal se o využití nejnovějších technologií pro růst plodin - jejich efektivitu a environmentální přístup. Proto byl pan Rainthorpe nadšený zastánce traktorů QuadTrac, nejvýkonnějších traktorů známých svými půdoochrannými vlastnostmi. Díky kloubovému řízení a čtyřem nezávislým pásům, namísto kol, jedou lehce po půdě a zajišťují zdravé podmínky pro pěstování plodin i navzdory tomu, že to jsou v podstatě nejsilnější traktory. Díky velkému výkonu motoru a skvělému přenosu výkonu na půdu utáhne pásový tratkor QuadTrac větší nářadí a dokáže tak pracovat s nižší spotřebou paliva na hektar.  Se šířkou do 3 metrů se QuadTracy bez problému pohybují i po silnici.

 

Protože má farma J.J.R ve svém traktorovém parku hlavně QuadTracy a s ohledem na zálibu svého otce, rozhodla slečna Rainthrope v minulém roce zorganizovat pracovní setkání strojů CASE IH QuadTrac s cílem získat finanční prostředky od účastníků a návštěvníků. Získaný obnos pak věnovat na program “Race for Life” na výzkum rakoviny. Program organizace, reklamy a charitativní sbírky v minulém roce, odstartovaly proces získávání a registraci účastníků a vyvrcholila tímto rekordním shromážděním.

 

Padesát QuadTraců z celé Velké Británie se dopravilo a seřadilo na polním stanovišti před více než třemi tisíci návštěvníky. Přesně ve 13:30 majitelé QuadTraců se zapojenými stroji na zpracování půdy vyrazili směrem od davů na opačný konec dlouhého  pole. Tam se otočili, zahloubili stroje a jeli směrem k davu navtěšníků. Za 7min. 47 sekund při řevu motorů a rozsvícených světlometů dorazili opět k publiku. Tento čas vstoupil do Guinnessovy knihy rekordů. V tomto smyslu převzala Helen Rainthorpe certifikát od zástupce vydavatele a každý účastník odbržel jeho repliku. Marketing Manager Case IH Charles Blessley  obdaroval modelem QuadTracu v měřítku 1:32 nejstarší řidiče a také ty, kteří přijeli v nejlepším a nejhorším čase.

obr. slečna Rainthorpe přebírá certifikát od vydavatele

 

Pan Blessley nám k tomu řekl: “Rádi jsme pomohli myšlence paní Helen a udělali jsme vše, abychom pro tak důležitou věc, získali co nejvíce peněz. Byl to fantastický den. Vzdávám hold slečně Helen a její tvrdé práci, kterou tomu věnovala. Být majitelem QudTracu, cestovat s ním tak daleko, v nejnáročnějším období roku je ilustrace velkého ducha a štědrosti Britů pracujících v zemědělství.”

A co je nejdůležitější, dary od účastníků a těch, kteří se přišli na představení podívat, dal celkovou částu 25,000 € pro výzkumný program proti rakovině: “Race for Life”. Více informací o tomto programu a o rekordu QuadTraců můžete najít na: www.quadtracrecord.co.uk.

obr. takhle se “dělá” rekord ...

 

 

Další články

Axial-Flow jsem si nadělil k padesátinám

24. 8. 2022

Technologii Axial-Flow si vybral pan Vilímovský již před 17 lety kvůli způsobu...

Čím se vyznačují oblíbené cisterny Pichon?

16. 5. 2022

Článek z Agroportal24h.cz - Výběr vhodné cisterny je poměrně složitý. Zajímavou...

Prvních 75 let značky STEYR

16. 5. 2022

Osudový den 29. září 1947 znamenal začátek něčeho nového pro tisíce farmářů po...

Magnum AFS Connect

11. 4. 2022

jSklízím s benefity AXIAL-FLOW®

11. 4. 2022

Kombajny AXIAL-FLOW® jsou známé svojí maximální šetrností,...