NOVÝ LUXXUM SE JIŽ ŽENE NA ČESKÁ POLE

Nová a zářivá modelová řada traktorů střední výkonové kategorie od značky CASE IH přijíždí na česká pole.

24. 2. 2017

Zažijte ten pocit z práce, kdy se jen usadíte do svého traktoru a v okamžiku si můžete začít vychutnávat jednoduché ovládání, užívat si bezkonkurenční výhled a maximální pohodlí tiché kabiny, a především zažívat bezstarostnou a ničím nerušenou práci se svým novým traktorem, který podává obdivuhodný výkon. Nechte se oslnit zcela novým a prémiovým traktorem modelové řady LUXXUM, která je jednou z hlavních novinek v portfoliu traktorů od rakouského výrobce CASE IH pro rok 2017. Nový Luxxum se již žene na česká pole a přiváží svým budoucím majitelům mnohem víc, než by od traktoru této výkonové kategorie čekali. Pojďte se o jeho přednostech dočíst níže.

LUXXUM představuje v oblasti traktorů CASE IH naprostou novinku, která navazuje na mezi zemědělci velmi oblíbené traktory modelové řady Farmall U PRO. Ačkoliv nový Luxxum přebírá z původního modelu U Pro některé designové prvky, jedná se o nový traktor. Proto i nové jméno Luxxum „zářivé světlo“. Zcela nové motory, nová robotizovaná převodovka, odpružená náprava, kabina a spousta prvků volitelné výbavy dělají z traktoru Luxxum všestranného pomocníka, který si hravě poradí s každou práci v zemědělství i mimo něj.

Spolehlivě a ekonomicky

Srdcem těchto traktorů, jak už je značky CASE IH zvykem, jsou čtyřválcové motory od sesterské společnosti FPT Industrial o objemu 3,4 litru, které těmto vysoce kompaktním traktorům poskytují dostatečný výkon pro zvládání i těch tahově nejnáročnějších operací. Traktory LUXXUM jsou k dispozici ve třech modelech s jmenovitým výkonem od 99 až po 117 koní. Motory jsou vybaveny technologií Hi-eSCR, mezichladičem stlačeného vzduchu a turbodmýchadlem, takže máte zaručený stabilní výkon při velmi nízké spotřeba paliva. Právě díky tomuto patentovanému systému od značky CASE IH se Luxxum může pochlubit měrnou spotřebou paliva v Power Mix testu pouhých 273 g/kWh. Oproti konkurenčním traktorům tak můžete snížit svou hodinovou spotřebu nafty až o 8 litrů (ověřeno nezávislou německou zkušebnou DLG v rámci tahových DLG – Power Mix testů). Jeho hodnota je nejnižší ze všech testovaných traktorů v této výkonové kategorii.

Hladce a bez starostí

Při vývoji těchto traktorů byl brán vysoký ohled také na požadavky samotných evropských zemědělců, proto se Luxxum může pochlubit novou robotickou převodovkou s 32 rychlostmi vpřed a vzad, které jsou řazeny ve čtyřech stupních pod zatížením, a to bez nutnosti použití spojkového pedálu. K dispozici je několik režimů řazení. Traktor si například v rámci silničního režimu automaticky řadí jednotlivé převodové stupně a vy si tak jen můžete vychutnávat pohodlnou jízdu, ke které navíc přispívá také odpružená přední náprava a odpružená kabina. Do vývoje převodek a motorů investuje značka CASE IH ročně stovky milionů koroun, protože pouze dokonalým sladěním otáček motoru a převodového stupně lze docílit výrazné úspory provozních nákladů.

Prémium je jasnou volbou

Prémiový traktor s prémiovou kabinou. Přesně tak by se dala nazvat kabina této nové modelové řady, protože kamkoliv se v kabině rozhlédnete, tak všude najdete jednotlivé prvky, které vaši práci především zjednoduší. Pro pohodlné ovládání traktoru jsou všechny ovladače umístěny na pravé straně traktoru a zejména na loketní opěrce. Není nic pohodlnějšího,  než ovládat celý traktor pouhým dotekem konečků vašich prstů. Vzduchem odpružené sedadlo řidiče s pokročilým pružením Low Frequency, pohodlné sedadlo pro spolujezdce, velké množství odkládacích prostorů, klimatizovaná kabina, sklopná loketní opěrka pro umožnění výstupu obsluhy z pravé strany, a ještě mnohem víc dělá z Luxxumu traktor, ve kterém se budete cítit jako doma. Ergonomický joystick pro čelní nakladač přímo na loketní opěrce, ergonomicky tvarované střešní okno a čelní sklo se přímo vybízí pro agregaci traktoru s čelním nakladačem LRZ od značky CASE IH. Jen tak posunete celoroční využití svého traktoru na ještě vyšší úroveň.

Zaručený výkon pro každou práci

Díky své konstrukci se nový Luxxum perfektně hodí pro vykonávání jakékoliv práce. Již ve standardu je vybaven čtyřrychlostním zadním vývodovým hřídelem, který nabízí otáčky 540, 540E, 1000 a 1000E, otáčky 1000 je schopen poskytnout také přední vývodový hřídel, je-li jim traktor vybaven. Pro usnadnění ovládání je traktor vybaven mnoha systémy. Jedním z nich je funkce Auto PTO, která automaticky aktivuje a vypíná vývodové hřídele dle předem nastavené výšky ramen, funkce Soft Start zaručuje, že se vývodový hřídel rozbíhá pomalu a tím tak dochází k menšímu opotřebení a plynulému rozběhu. Pro zvedání těžkého nářadí je traktor vybaven uzavřeným hydraulickým systémem a axiálním hydrogenerátorem s Load Sensing o průtoku 80 l/min ve standardu a až 100 l/min v rámci volitelné výbavy. Jen tak se zvedání strojů o maximální hmotnosti až 5,5 tuny stane zcela snadným. Navíc axiální čerpadlo přispívá k úspoře paliva – požadovaného výkonu dosáhnete při nižších otáčkách motoru (1300 ot/min). Obyčejná zubová čerpadla toto neumožňují.

Vždy ve správné stopě

Mysleli jste si, že osvědčený systém precizního zemědělství AFS je doménou pouze pro největší modely traktorů od značky CASE IH? Toto je minulostí. Víme, jak je práce v zemědělství náročná a jaké požadavky jsou v dnešní době kladeny na obsluhu. Právě proto jsme i takto malé traktory střední výkonové kategorie vybavili systémem, který umožnuje pracovat s GPS navigacemi. Téměř již samozřejmostí se stala nutnost kompatibility traktoru a závěsného stroje pomocí ISO Bus technologie, která převezme řízení traktoru za Vás.

Nový Luxxum svými technickými parametry jednoznačně vyniká nad ostatními. Pracujete v pohodlí a zároveň s nízkou spotřebou paliva. Pohodlně se usaďte a ovládejte svůj Luxxum. Luxxum je zkrátka traktor, který vás dostane a určitě nezklame! To vše navíc získáte za velmi atraktivní cenu.

Další články

Axial-Flow jsem si nadělil k padesátinám

24. 8. 2022

Technologii Axial-Flow si vybral pan Vilímovský již před 17 lety kvůli způsobu...

Čím se vyznačují oblíbené cisterny Pichon?

16. 5. 2022

Článek z Agroportal24h.cz - Výběr vhodné cisterny je poměrně složitý. Zajímavou...

Prvních 75 let značky STEYR

16. 5. 2022

Osudový den 29. září 1947 znamenal začátek něčeho nového pro tisíce farmářů po...

Magnum AFS Connect

11. 4. 2022

jSklízím s benefity AXIAL-FLOW®

11. 4. 2022

Kombajny AXIAL-FLOW® jsou známé svojí maximální šetrností,...