Nová posila v segmentu přepravy zemědělských komodit

Víte, co je nejlepším řešením dopravy pro zemědělce? No přece AGRIMEGA!

6. 9. 2013

Víte, co je nejlepším řešením dopravy pro zemědělce? No přece AGRIMEGA! Tyto někdy rozměrné a zvláštně tvarované kusy plechů od 13 do 33 tun se s různými nástavbami prohání po českých a slovenských polích i komunikacích. V barvách AGRI CS každoročně najde svůj nový domov více než 100 pomocníků. Myšlenky využití jednoho podvozku pro širší portfolio nástaveb svádí k otevření se novým výzvám …

 

Mezi příjemně ohromující novinky, které jsou v letošním roce společností AGRI CS a.s. na trh uváděny, patří i nová velkoobjemová nástavba GIGA určená pro traktorové podvozky v systému výměnných nástaveb AGRIMEGA. Ve spolupráci s výrobcem ZDT Nové Veselí jsme slavnostní premiéru pro evropské zákazníky připravili na CASE DEN 2013, který 7. června v Kámeni navštívilo více než 4 500 návštěvníků.

Pro letošní sezónu bude GIGA k dodání pouze pro model AGRIMEGA 330. Původní skladbu možného využití jednoho tridemu, kdy bylo možné vybírat z třech typů různých koreb, třech materiálů cisteren a rozmetadla chlévské mrvy, nově rozšíří právě GIGA. V případě mechanického odpružení podvozku listovými pery je možné měnit jednotlivé nástavby pomocí hydraulického odstavného systému podvozku nebo jeřábem. Zvolíte-li podvozek AGRIMEGA 330 odpružený hydraulicky, podpoříte precizním odpružením výbornou stabilitu zejména v zatáčkách a pro výměnu nástavby již nepotřebujete žádnou další speciální výbavu podvozku.

Nová velkoobjemová nástavba GIGA disponuje úctyhodným objemem 45m3 a je určena pro přepravu siláže, senáže nebo například štěpky. Kónický tvar nástavby podporuje snadnější vysýpání přepravovaných komodit. Vyprázdnění je pomocí dvou podlahových řetězových dopravníků a zadním hydraulickém čelem do 2 minut. Vyprazdňovací proces je možné regulovat pomocí proporcionálního škrtícího ventilu s jištěním proti přetížení. Standardní výbavou je hydraulická klapka v předním čele pro prosekávání porostu, tedy jízdě za řezačkou.

Na přání bude možné nástavbu GIGA dodat s automatickým systémem zaplachtování sítí proti úletu komodit, kamerovým systémem, automatickým mazáním nebo LED osvětlením.

Nová velkoobjemová nástavba GIGA přináší do přepravy komodit nové měřítko efektivity a pohodlí sklizně. V kombinaci s hydraulicky odpruženým podvozkem a nuceným řízením náprav se přeprava stává rychlejší, bezpečnější a snižuje například i opotřebení pneumatik. Hvězda letošní sklizně se jmenuje GIGA, jistě bude ozdobou každé farmy, ačkoliv je to vlastně „pouze“ nová korba.

 

Další články

Axial-Flow jsem si nadělil k padesátinám

24. 8. 2022

Technologii Axial-Flow si vybral pan Vilímovský již před 17 lety kvůli způsobu...

Čím se vyznačují oblíbené cisterny Pichon?

16. 5. 2022

Článek z Agroportal24h.cz - Výběr vhodné cisterny je poměrně složitý. Zajímavou...

Prvních 75 let značky STEYR

16. 5. 2022

Osudový den 29. září 1947 znamenal začátek něčeho nového pro tisíce farmářů po...

Magnum AFS Connect

11. 4. 2022

jSklízím s benefity AXIAL-FLOW®

11. 4. 2022

Kombajny AXIAL-FLOW® jsou známé svojí maximální šetrností,...