Novinka – optický skener porostu Augmenta

Představujeme další nástroj pro snižování nákladů a efektivnější provoz vaší farmy pod hlavičkou AGRI FARMING SOLUTIONS.

28. 1. 2022

Nová generace zařízení pro snímání rostlin spojuje výhody satelitních snímků, leteckých snímků a aktivních senzorů do jednoho zařízení. Klíčové vlastnosti tvoří jednoduchost, nízké náklady a úspora.

S nynějším trendem v omezování množství použitých chemikálií a rostoucí pořizovací cenou těchto produktů se stává důležitějším než kdy dříve jejich optimální rozmístění v rámci pozemku. Nadbytečné hnojení rostlin, které to nevyužijí, vede k chorobám, potlačování vývoje květu či polehání porostu. Aplikujte optimální množství produktu, které rostlina vyžaduje.

AGRI-CS-Augmenta-web-4.jpg
 

Snímkování aktuálního stavu

Augmenta představuje novou generaci pasivního sensoru (přihláška patentu). Je kombinací systému 4K kamer s 5-ti spektry, několika snímači světelných podmínek/prostředí a pokročilým prostředím umělé inteligence, která slouží k vytvoření univerzálního indexu zdravotního stavu rostlin a vypočtení potřebné dávky hnojiva.
AGRI-CS-Augmenta-web-8.jpg
 

Padne každému stroji – postřikovač nebo traktor s rozmetadlem

Součástí balíčku je lišta pro uchycení optického skeneru s variabilními držáky k instalaci na kabinu stoje. Kromě potřebné kabeláže balíček rovněž obsahuje i tablet pro obsluhu zařízení. Šířka záběru snímaného porostu je až 40 metrů a systém je schopen ovládat až 128 sekcí aplikačního stroje.

AGRI-CS-Augmenta-web-2.jpg
 

Automatická evidence

Součástí služby Augmenta je i webový portál v českém jazyce, který slouží pro evidenci aplikace. Rovněž zde najdete naměřenou variabilitu pozemku a mapu aplikace. Dále portál nabízí zobrazení automaticky pořízených fotografii porostu a výkonnostní data soupravy. Mezi zajímavá čísla patří i velikost úspory aplikovaného produktu. Do webového portálu lze nahrávat předpisové mapy, které se dále mohou kombinovat s optickým skenerem porostu.

AGRI-CS-Augmenta-web-3.jpg
 

Jednoduche ovládání

Součástí balení je i tablet pro bezdrátovou obsluhu zařízení. Velice přívětivé rozhraní umožňuje rychle a intuitivně nastavit základní parametry pracovní operace, kterou si zvolíte. Patří sem typ plodiny, typ aplikované látky, maximální a minimální dávka. Mobilní aplikace je samozřejmě v českém jazyce. Naměřená data lze kombinovat s předpisovou mapou a tím regulovat aplikované množství produktu

Další články

Axial-Flow jsem si nadělil k padesátinám

24. 8. 2022

Technologii Axial-Flow si vybral pan Vilímovský již před 17 lety kvůli způsobu...

Čím se vyznačují oblíbené cisterny Pichon?

16. 5. 2022

Článek z Agroportal24h.cz - Výběr vhodné cisterny je poměrně složitý. Zajímavou...

Prvních 75 let značky STEYR

16. 5. 2022

Osudový den 29. září 1947 znamenal začátek něčeho nového pro tisíce farmářů po...

Magnum AFS Connect

11. 4. 2022

jSklízím s benefity AXIAL-FLOW®

11. 4. 2022

Kombajny AXIAL-FLOW® jsou známé svojí maximální šetrností,...