NOVINKY NA DNI ZEMĚDĚLCE 2015

Minulý týden se Mekkou všech zemědělců na dva dny stala obec Kámen u Pelhřimova, neboť na místním letišti proběhl Den zemědělce, který je v současnosti nejnavštěvovanější polní výstavou. Těžištěm akce bylo polní předvádění pro všechny vystavující, při kterém se prezentovalo využití současných technologií v praxi.

Marek Musil, Zuzana Plešingerová, AGRI CS a.s. , 25. 9. 2015

Pro společnost AGRI CS a. s. se jedná o v podstatě domácí prostředí vzhledem ke skutečnosti, že místo konání je shodné s CASE DNEM. Fakt, že se nacházíme v domácím prostředí červených traktorů, byl zřejmý i z množství fanoušků, kteří stánek AGRI CS navštívili.

Expozice AGRI CS na dni zemědělce 2015Množství návštěvníků zajímající se o traktory CASE

V expozici AGRI CS bylo k vidění z hlediska traktorů hned několik zajímavých novinek. Pokud to vezmeme od největších, byl jí bezesporu Magnum 380 Rowtrac s pásovým podvozkem. Z kolových traktorů byl vystaven nový Magnum 340 CVX, který byl oceněn dvěma prestižními tituly Traktor roku 2015 a Stroj roku 2015. Vedle Magnumů se prezentovala i nová generace traktorů PUMA zastoupená modely PUMA 240 CVX a 165 CVX. Pumy této generace přichází s novým designem a s celou řadou vylepšení motoru, převodovky a kabiny. Nyní se na trh v ČR dostávají kompaktní traktory s důrazem na komfort. Za ty jsme představili Farmall 95C, který v nabídce CASE IH navazuje na dříve vyráběné a velice oblíbené modely JXU používané zejména na farmách a v živočišné výrobě. Největším exponátem z traktorové techniky byl čtyřpásový Quadtrac 580.

Na své si přišli i nejmenší17. 9. CASE IH na Dni zemědělce

Jak bylo zmíněno výše, na Dni Zemědělce probíhalo polní předvádění, ve kterém se postupně za AGRI CS představilo několik strojů. Přihlížející viděli Case Magnum 340 CVX ve spojení s lisem Case IH LB 434. Dále se představila očekávaná novinka Case Magnum Rowtrac 340 CVX v agregaci se Simbou Cultipress. Návštěvníci tak měli možnost vidět výhody vyplívající ze spojení dvou světů  šetrnějšího a tahově výkonnějšího pásového řešení s manévrovatelností tradičního kolového řešení.

Magnum Rowtrac 340 CVX a Simba CultipressMagnum Rowtrac 340 CVX a Simba Cultipress

Po právu největší zájem při polním předvádění vzbuzoval král všech traktorů Quadtrac. Ať už to bylo dáno jeho velikostí a výkonem, nebo agregovaným strojem Simba SLD 600 s proti erozním válcem Aqueel, při jeho průjezdu všichni pozorovatelé znatelně ožili.

Quadtrac a Simba SLD 600Quadtrac a Simba SLD 600

Ze stavební techniky bylo možné vidět smykem řízený nakladač SR250, kompaktní kolový nakladač 21F a kolový nakladač 821F. Pro jakoukoli konzultaci se zájemci zde byli stále připraveni odborníci na stroje CASE Construction. Za mlátičky CASE IH se zde objevil největší zástupce AXIAL FLOW 9240 agregovaný s lištou MacDon.

CASE Construction - stavební technika značky CASECASE 9240 - mlátička na pásovém podvozku a www.cervenavlna.cz

Zajímavou část expozice AGRI CS tvořila farma STEYR s plotem, kytkami a produkty od českých zemědělců. Hlavním novinkou byl nejsilnější model STEYR CVT 6240, který byl v České republice k vidění vůbec poprvé! Tímto rozšířením rodiny STEYR získávají čeští farmáři novou posilu s výkonem 240 koní, novými prvky pro pohodlí a komfort, a také s léty prověřenou kvalitu plynulé převodovky CVT. Tato novinka se účastnila také polního předvádění v agregaci se secím strojem CENTURION, který si zasel světový rekord ve sklizni ječmene. Polního předvádění se ujal traktor STEYR MULTI 4105 v agregaci s přední a zadní žací lištou výrobce SIP. Svojí jízdou prezentoval univerzálnost a využití kompaktních traktorů STEYR i v náročnějších agregacích. Farma STEYR přilákala svojí jedinečností a traktory s červeno-bílým lakováním mnoho návštěvního Dne Zemědělce.

Zákoutí značky Steyr STEYR MULTI 4105 v agregaci s přední a zadní žací lištou výrobce SIP

Ze sortimentu Great Plains byla na stánku dominantní již zmíněná agregace kombinovaného stroje na zpracování půdy SIMBA SLD 600 s protierozním válcem Aqueel a Quadtracu 580. Značka Great Plains je světovým zastáncem péče o půdu, která se snaží pomoci farmářům ozdravit půdní strukturu a navrhnout řešení pro lepší profit na farmě již 38 let. Proto na Dni zemědělce byly také dominantou úspěšné technologie této značky, které jsou velmi žádány také u českých zemědělců. Zajímavostí na stánku byl již zmíněný secí stroj Centurion, s jehož pomocí byla Guinnessova kniha rekordu rozšířená o další rekord. Na polním předvádění jste mohli spatřit také velkého pomocníka pro předseťovou přípravu   SIMBA CULTIPRESS o záběru 10 metrů, jehož předností je úspora půdní vláhy a snížení krátkodobých emisí CO2. Zároveň tento stroj není závislý pojezdové rychlosti a dokáže pracovat při rychlosti 5 – 14 km/hod. Agregací s traktorem Magnum o výkonu 380 koní také prezentoval Cultipress svoji efektivní práci na poli.

 

V expozici AGRI CS byly celkem tři exponáty na pásovém podvozku – Rowtrac, Quadtrac a Axial Flow. CASE IH se už 20 let věnuje vývoji pásových podvozků a v současnosti je výrobcem s nejširší nabídkou. Kdo má zájem o špičkový traktor nebo mlátičku na pásech, pro toho může být CASE IH řešením jeho potřeb.

Za AGRI CS děkujeme všem příznivcům našich prezentovaných značek a těšíme se na opětovné brzké setkání.

Další články

Axial-Flow jsem si nadělil k padesátinám

24. 8. 2022

Technologii Axial-Flow si vybral pan Vilímovský již před 17 lety kvůli způsobu...

Čím se vyznačují oblíbené cisterny Pichon?

16. 5. 2022

Článek z Agroportal24h.cz - Výběr vhodné cisterny je poměrně složitý. Zajímavou...

Prvních 75 let značky STEYR

16. 5. 2022

Osudový den 29. září 1947 znamenal začátek něčeho nového pro tisíce farmářů po...

Magnum AFS Connect

11. 4. 2022

jSklízím s benefity AXIAL-FLOW®

11. 4. 2022

Kombajny AXIAL-FLOW® jsou známé svojí maximální šetrností,...