ŠETRNOST NA PRVNÍM MÍSTĚ

Čeští zemědělci si čím dál tím více uvědomují zvyšující se potřebu šetrně sklizeného zrna

21. 6. 2019

Sklízecí mlátičky AXIAL-FLOW. Jednička v šetrnosti!

Hlavním důvodem rostoucích preferencí rotorových strojů u zemědělců je zejména šetrně sklizené zrno. Sklizeň, která má vrátit vynaložené náklady za celý rok, musí přinést ty nejlepší výsledky. Každé zrnko se počítá. I když se to zdá jako zanedbatelné, ve výsledku to může hrát významnou roli. 

AXIAL-FLOW pro každého

Šetrnost k zrnu není pouze doménou velkých farem. CASE IH reaguje na požadavky zákazníků z celého světa. Pro Evropské zemědělce byl dokonce upraven axiální rotor tak, aby se co nejvíce přizpůsobil místním podmínkám.  Na malé a střední zemědělské podniky dodáváme model 140, velké farmy a službaři využívají model 250.

Velmi exkluzivní doménou v dodávaných strojích je kombajn se systémem AFS Harvest CommandTM, který reaguje na tři nejčetnější podněty od zemědělců a službařů. Jsou to projevy únavy obsluhy, zejména ve večerních hodinách, kdy dochází ke zbytečnému snížení pojezdové rychlosti. Druhým podnětem jsou výnosově nevyrovnané porosty v rámci jednoho pozemku. Zvyšující se počet případů, kdy v podnicích ubývají zkušení kombajnéři, byl třetím podstatným důvodem k vývoji systému AFS Harvest CommandTM. Tato pokročilá technologie zjednodušuje sklizeň aktivním snímáním parametrů sklízecí mlátičky a optimalizací nastavení stroje s cílem maximalizovat kvalitu zrna a minimalizovat ztráty, bez ohledu na úroveň obsluhy. Mezi dodávanými moderními technologiemi, které dokážou pomoci s velmi diskutovaným tématem utužením půdy, patří technologie CTF, neboli systém řízeného pohybu strojů na poli. Díky tomuto systému si ve speciálním software pomoci počítače nebo přímo v navigaci v kabině kombajnu lze vytvořit mapy pozemků, kde se v závislosti na tvaru, svažitosti a výskytu překážek (sloupů, skruží) naplánují trvalé kolejové řádky, po kterých se budou jednotlivé stroje (traktory, sklízecí mlátičky, samojízdné postřikovače aj.) při každé pracovní operaci pohybovat.

Dodání pro sezónu 2019

Vy, kteří jste zjistili, že potřebujete dodat kombajn ještě pro tuto sezónu, stále máte možnost pořízení té nejšetrnější sklízecí mlátičky na trhu. 

Pro více informací se neváhejte na nás obrátit.
Kontakty: Miroslav Mašek, tel.: 602 123 502; Jan Semorád, tel.: 728 656 335 nebo napiště nám na e-mail: info@agrisystem.cz

Další články

Axial-Flow jsem si nadělil k padesátinám

24. 8. 2022

Technologii Axial-Flow si vybral pan Vilímovský již před 17 lety kvůli způsobu...

Čím se vyznačují oblíbené cisterny Pichon?

16. 5. 2022

Článek z Agroportal24h.cz - Výběr vhodné cisterny je poměrně složitý. Zajímavou...

Prvních 75 let značky STEYR

16. 5. 2022

Osudový den 29. září 1947 znamenal začátek něčeho nového pro tisíce farmářů po...

Magnum AFS Connect

11. 4. 2022

jSklízím s benefity AXIAL-FLOW®

11. 4. 2022

Kombajny AXIAL-FLOW® jsou známé svojí maximální šetrností,...