SIP odhalil novou generaci diskových žacích strojů

Nová řada X ROBUST měla být představena na AGRITECHNICE. V letošním roce se společnost SIP bude soustředit na testování v reálných podmínkách. Na český trh by měla být uvedena v roce 2023.

28. 1. 2022

Novinka žací kombinace X ROBUST

Společnost SIP ke konci roku zveřejnila informaci o novince pro rok 2022. Jedná se o novou žací kombinaci řady X ROBUST, která reaguje na aktuální podmínky v zemědělství. Soustředí se především na vysoký výkon a požadavky velkých podniků a podniků poskytujících služby. Novinka měla být představena na AGRITECHNICE 2022 v Hannoveru. V letošním roce se společnost SIP bude soustředit na testování v reálných podmínkách ve vybraných exportních zemích. Kombinace by měla být na český a slovenský trh uvedena pravděpodobně v roce 2023, nebo 2024. Dostupné budou i modely s menším pracovním záběrem, aby pokryly požadavky menších podniků a soukromých farmářů.  
 
Nová generace žací kombinace DISC X s pásovými dopravníky a teleskopickým nastavením pracovní šířky poskytuje vysoký výkon a je určena především pro větší farmy a službaře. Inovativní systém pohonu nabídne velkou pracovní šířku 11 m a zároveň kompaktní přepravní polohu. Modulární konstrukce umožňuje snadnou montáž a demontáž shrnovacích pásů a kondicionéru.  Žací stroj lze totiž používat jak s, nebo bez pásových dopravníků dle aktuální potřeby. Jednoduchý přístup ke stroji a prodloužené intervaly mazání umožňují snadnou a rychlou údržbu stroje. Společně s menšími úhly hřídele umožňují hladký chod hnacího systému bez vibrací a prodlužují tak celkovou životnost stoje.
 
Kromě dlouhé životnosti, která je charakteristická pro všechny vyráběné stroje SIP, se centrum vývoje a výzkumu společnosti zaměřilo na bezpečnost stroje. Žací stroj je vybaven inovativním systémem pohonu s integrovaným systémem sledování přetížení (OMS). Bezpečnostní spojky a systém OMS zajišťují neustálou kontrolu a prostřednictvím senzorů zabraňují poškození žací lišty.
 
Žací stroj bude dostupný s nebo bez kondicionéru. Na výběr bude prstový kondicionér (s kovovými nebo plastovými), nebo kondicionér s gumovými válci pro sečení vojtěšky a jetele.


Video a více informací na https://www.sip.si/en/new-disc-x-1100-d/

Další články

Axial-Flow jsem si nadělil k padesátinám

24. 8. 2022

Technologii Axial-Flow si vybral pan Vilímovský již před 17 lety kvůli způsobu...

Čím se vyznačují oblíbené cisterny Pichon?

16. 5. 2022

Článek z Agroportal24h.cz - Výběr vhodné cisterny je poměrně složitý. Zajímavou...

Prvních 75 let značky STEYR

16. 5. 2022

Osudový den 29. září 1947 znamenal začátek něčeho nového pro tisíce farmářů po...

Magnum AFS Connect

11. 4. 2022

jSklízím s benefity AXIAL-FLOW®

11. 4. 2022

Kombajny AXIAL-FLOW® jsou známé svojí maximální šetrností,...