VÍCE SVOBODY S NOVÝM MAGNUMEM AFS CONNECT

Nové prvky výbavy, nové funkce a nový TOP model.

1. 10. 2019

NOVÝ MAGNUM AFS ConnectTM začíná psát novou budoucnost pro další léta.       

Na začátku měsíce září jsme měli možnost společně s ostatními zástupci importérů značky CASE IH a novináři z evropských vydavatelství možnost navštívit polní event s názvem „CASE IH POLNÍ DNY 2019“, kde značka CASE IH představila žhavé novinky pro nadcházející sezonu ještě před samotnou premiérou na výstavě AGRITECHNICA v Hannoveru. Informace o některých modelech si necháme ještě utajeny, tou však nejzajímavější novinkou, kterou jsme si mohli na vlastní kůži vyzkoušet a poprvé viděli naživo byl NOVÝ MAGNUM AFS ConnectTM.

Již více než tři desetiletí pomáhá přes 150 000 kusů traktorů modelové řady MAGNUM farmářům po celém světě při zvládání každodenních výzev, pro rok 2020 však značka CASE IH uvádí na trh již sedmou generaci těchto vyhlášených polních tahačů s názvem MAGNUM AFS ConnectTM.

NOVÝ MAGNUM AFS ConnectTM přináší více svobody

Mnozí si na první pohled řeknou, že se toho na novém Magnumu moc nezměnilo, opak je ale pravdou. MAGNUM AFS ConnectTM přebírá agresivní design čelní masky po vzoru ostatních traktorů z rodiny CASE IH a zapadá tak do ucelené designové linie. Kromě změny po designové stránce pak nastupující generace přináší řadu technických inovací, nových asistenčních prvků, nové nástroje telematiky a řízení farmy. Největší změnu pak představuje nová kabina, loketní opěrka a systém ovládání, těmito prvky značka CASE IH reaguje na neustále rostoucí nároky všech obsluh a majitelů farem na maximálně komfortní pracovní prostředí.

„Vývoj nového konceptu ovládání a kabiny neprobíhal jen tak „od stolu“ z našeho vývojového centra, během vývoje jsme se potkali s několika set zákazníky napříč Amerikou, Evropou i Austrálií. Bylo velmi zajímavé pozorovat zpětnou vazbu a požadavky zákazníků na rozdílné koncepty ovládání a jejich priority při denním nasazení,“ popisuje vývoj nové generace Brad Lukac, produkt manažer pro traktory MAGNUM, CASE IH.

Nový model do stávajícího portfolia

Pro evropské trhy budou k dispozici modely Magnum 280, 310, 340, 380 a taktéž nový Magnum 400, ve variantě Rowtrac se pak jedná o tři poslední zmiňované modely. Pod kapotou všech modelů, včetně toho nejsilnějšího, se nachází stávající osvědčené tovární šestiválcové motory FPT o objemu 8,7 litru.

Vše začíná spokojenou obsluhou

Kabina ve zcela novém, již zde na první pohled poznáte, že se nejedná o předchozí generaci. Nová generace nabízí kabinu zaměřenou na individualizaci daného řidiče. Čtyř sloupková kabina nabízí výborný do všech stran a jak je u traktoru MAGNUM známo, je prostorná a obsahuje dostatek úložných prostor a míst, kterých je nyní opět o něco více. Nový barevný nádech dostal interiér kabiny a čalounění. K pocitu velkého luxusu pak přispívají „Harley“ opěrky na pohodlné položení nohou.

Pryč jsou již doby, kdy se obsluha musela složitě otáčet pro zapnutí světel nebo stěračů na pravou stranu, nově se na pravém blatníků nenachází žádné tlačítko ani ovladač, všechny tyto ovladače a konfigurovatelná tlačítka jsou nyní přehledně umístěny na loketní opěrce nebo se nachází na pravé straně střechy kabiny. Pro montáž různých monitorů lze použít A nebo C sloupek, popřípadě je k dispozici kovová vodicí lišta s míčky, nacházející se na pravé straně.

Na „A“ sloupku kabiny se nyní nachází malý monitorkterý funguje jako přehledná přístrojová deska, jsou zde zobrazeny informace o aktuální pojezdové rychlosti, stavu objemu nafty, AdBlue, teploty motoru nebo aktuálním zařazeném převodovém stupni. Monitor je úzký a nijak v tomto směru nezhoršuje viditelnost řidiče.

Nový monitor AFS Pro 1200 se skvělou grafikou

S novou generací traktoru MAGNUM AFS ConnectTM přichází taktéž nová generace výkonnostního monitoru AFS Pro 1200 s úhlopříčkou 12 palců, na první pohled je monitor dobře čitelný a má velmi dobrou a moderní grafiku, což obsluze usnadňuje nastavení potřebných funkcí nebo čtení dat za nepříznivých světelných podmínek.

Na monitoru si lze nastavit téměř vše a každou funkci, kterou traktor disponuje, včetně nastavení závěsného stroje. Jak je známo z monitoru AFS Pro 700, jednotlivé obrazovky a potřebná data si lze přizpůsobit dle své potřeby.

Ovládání pomocí enkodéru i u zemědělských strojů

Monitor lze ovládat bud dotykem nebo „moderním“ způsobem pomocí enkodéru. Tento způsob ovládání je znám především z automobilů vyšší tříd, ale nabízí přehledné a snadné nastavení potřebných funkcí pomocí jedné ruky.

Loketní opěrka Multicontroller s novou architekturou

Novou architekturu získala především loketní opěrka Multicontroller, ta si zachovává svůj kompaktní rozměr s novým rozmístěním ovládacích tlačítek. Na ovládací páce je umístěno ještě více tlačítek, kromě známých tlačítek pro ovládání reverzace, převodových stupňů, ovládání tříbodového závěsu nebo hydraulických okruhů, lze nakonfigurovat i další tlačítka pro dodatečně zvolené funkce. Rozložení jednotlivých funkcí a tlačítek tak směřuje k tomu, co nový MAGNUM AFS ConnectTM primárně nabízí – svoboda a individualizace.

Zajímavé jsou například i konfigurovatelné vnější okruhy hydrauliky, kterých může být dohromady až šest. Všechny okruhy si lze naprogramovat individuálně, v případě, že si například zapojíte špatně hydraulický okruh závěsného stroje do traktoru, nemusíte již vylézat z kabiny a okruh správně zapojit, na monitoru si stačí jen zaměnit daný okruh za ten správný.

Nový systém semi-aktivního odpružení

K pohodlné jízdě a komfortu obsluhy přispívá nový systém hydraulického semi – aktivního odpružení, které umožnuje nastavení tuhosti pružení ve třech režimech rovnou pohodlně přes monitor AFS Pro 1200. 

Vychytávky pro náročné

„Chuťovka pro náročné“, tak lze nazvat nové ovládání pomocí klíčku s imobilizérem. Tento systém ovládání doposud v segmentu traktorů nikdo nepředstavil. Jedná se o technologii používanou u osobních automobilů, kdy si traktor můžete odemknout nebo zamknout na dálku. Když má obsluha nebo majitel klíček u sebe v kapse, nemusí jej pro otevření dveří ani vytahovat, stačí se pouze dotknout dveří a otevřít je.

Nový MAGNUM AFS ConnectTM lze vybavit přímo z výroby integrovanými kamerami, jedna z nich se nachází v čelní masce a druhá je umístěna v rohu střechy kabiny. Tyto kamery umožnují obsluze pohodlné připojení nářadí anebo výbornou viditelnost bez nutnosti otáčení se.

Nový TOP model - MAGNUM 400

Novým „TOP“ modelem v evropské specifikaci bude MAGNUM s označením 400, který nabízí jmenovitý výkon 396 koní, maximální výkon pak převyšuje hranici 435 koní. Novinkou u tohoto modelu je nová převodovka PowerDrive. Oproti převodovce dostupné pro modely 280–380 došlo k navýšení rychlostí na 21 x 5 rychlostí u modelu 400, nejsilnější model bude k dodání čistě s mechanickou převodovkou PowerDrive.

Veškerá data přehledně a na jednom místě

Nový systém telematiky a správy provozu strojů je další z nových funkcí, kterou nový MAGNUM přináší víceméně ve standardu, od toho také plyne dodatečný název AFS ConnectTMVeškerá data jsou v reálném čase přenášena na nový zákaznický portál „MyCaseIH“, kde si může majitel nebo manažer farmy zobrazit požadované údaje daného stroje. Funkce telematiky AFS ConnectTM umožnuje vzdálené připojení k danému stroji, zajímavou funkcí je, že lze na dálku zobrazit monitor traktoru nebo nastavit požadované funkce zkušenějším pracovníkem, popř. zkušený pracovník může krok po kroku navádět obsluhu výrazným označením jednotlivých pracovních postupů.

Portál „MyCaseIH“ však nepřináší potřebná data pouze pro správu provozu strojů, ale taktéž nabízí rozsáhlý management farmy a správy jednotlivých pozemků s možností plánování naváděcích linií, osevních postupů, plánů hnojení nebo setí. Správa provozu strojů pak nabízí ucelený přehled o flotile provozovaných strojů včetně možnosti hlášení výstrah, zobrazení varovných kódů nebo vzdálené servisní diagnostiky před samotným výjezdem servisního mechanika.

MAGNUM AFS ConnectTM nabízí celou řadu různých paketů výbavy kabiny a balíčků s možností specifikace dle potřeb a přání konkrétního zákazníka. První příležitost setkat se s novým Magnumem budete mít možnost na výstavě AGRITECHNICA v Hannoveru, v příštím roce se pak NOVÝ MAGNUM představí na tradičním zemědělském veletrhu TECHAGRO 2020.

Další články

TELEMATIKA AConnect od AGRI CS

15. 4. 2020

Představujeme novou službu pro zákazníky!

OTEVŘELI JSME ON-LINE SHOWROOM

8. 4. 2020

Vyberte si nový traktor pohodlně a on-line z vašeho domova.

VESTRUM CVXDrive PRO KOMUNÁL

3. 4. 2020

Tak rozmanitý jako vaše úkoly, potvrzeno.

PRAKTICKÉ SROVNÁNÍ MODELŮ OPTUM

27. 3. 2020

Na pohled stejné, přece ale jiné. Srování OPTUM 250 a 300 CVXDrive.

NOVÝ MAGNUM AFS CONNECT V ČELE ODVĚTVÍ

20. 3. 2020

MAGNUM je milník v historii značky CASE IH.