VYDEJTE SE CESTOU AXIAL-FLOW

Je čas položit si otázku: „Čím letos budu sklízet na své farmě"?

1. 5. 2017

Máme pro Vás chytré řešení

Určitě to znáte. Žně se rok, co rok kvůli rozmarům počasí komplikují, dochází k postupnému prodlužování sklizně, takže nakonec zasahují do prací, kterým byste se už měli naplno věnovat bez toho, aniž byste ještě museli řešit sklizeň své úrody. Pak rychle mlátičku po sklizni odstavíte a k jejím přípravám se pomalu dostanete až na jaře. Jenže na jaře se už naplno věnujete zakládání nové úrody a chemické ochraně rostlin. Příprava mlátičky tak jde pomalu stranou. Proč ale řešit přípravu staré mlátičky a věnovat velké úsilí a spoustu peněz do náhradních dílů, když pro Vás máme jednoduché řešení? Mlátičky Axial-Flow modelové řady 140 s unikátním systémem čistění X-FLOW Cleaning.

40 let sklízecích mlátiček Axial-FlowMlátičky Axial-Flow slaví v letošním roce 40 let od spuštění sériové výroby v roce 1977, ale obecně se historie výroby sklízecích mlátiček u značky CASE IH posouvá až do roku 1842. V tomto roce totiž Jerome Increase Case položil základy značky Case a začal vyrábět první mlátičky v Racine ve Wisconsinu. Nyní se mlátičky vyrábějí v moderním závodě v Grand Islandu v Nebrasce, kde z jedné výrobní linky mohou sjíždět odlišné modely. Snahou Jerome Case bylo od prvopočátku jeho podnikání usnadnit zemědělcům sklizeň. Proto se od začátku zaměřil na vývoj a zdokonalení mlátičky, která zemědělcům pomůže s oddělením zrna od plev a slámy. Mlátičky Case byly v té době považovány za zcela revoluční stroj a zaznamenaly světový úspěch. Není proto divu, že za desítky let se jich po celém světě prodalo více než 180 tisíc kusů.

Sklízecí mlátička Axial-Flow modelové řady 140

 

Navržena pro evropské zákazníky

V roce 2016 uvedla značka CASE IH na trh novou modelovou řadu s označením 140, která zahrnuje tři modely 5140, 6140 a 7140 s výkonem od 312 do 449 koní. Díky optimálnímu sladění výkonu, hmotnosti a rozměrům představují mlátičky řady 140 stroj, který přesně reaguje na požadavky evropských zemědělců. Řada 140 je ideální volbou zemědělců, kteří žádají jednodušší konstrukci stroje při zachování velkého denního výkonu a vysoké šetrnosti ke sklizenému zrnu a slámě společně s velkým objemem zásobníku. Díky vysoké užitné hodnotě a příznivé pořizovací ceně jsou tyto mlátičky velmi vyhledáváním strojem také u zákazníků s malou výměrou.

U nákupu mlátičky rozhoduje především výsledná kvalita a čistota sklizeného zrna, proto neustále investujeme do vývoje mláticího a separačního systému, abychom našim zákazníkům zajistili co nejvyšší možný výnos: VÍCE ZRNA V ZÁSOBNÍKU = VÍCE PĚNĚZ V PENĚŽENCE.

Osvědčená jednorotorová technologie výmlatu

Již od roku 1977, kdy došlo ke spuštění sériové výroby mlátiček Axial-Flow, jsou tyto mlátičky osazeny jedním rotorem. Tato technologie výmlatu a separace představuje pro zákazníka mnoho výhod, mezi které se řadí precizní výmlat, vysoká šetrnost k zrnu a nízké ztráty. Pro obsluhu pak tento jednoduchý systém představuje spolehlivou technologii, která zajištuje snadnou a rychlou údržbu.

Výmlat u mlátiček Axial-Flow zaručuje jednorotorový buben s 60 mlatkami.Každá mlátička je osazena rotorem Small Tube, který zajištuje vysokou průchodnost a prvotřídní kvalitu zrna v zásobníku za každých podmínek. Rotor Small Tube je u řady 140 osazen 60 mlatkami a výmlat probíhá způsobem „zrno o zrno“, který eliminuje možné ztráty, a především zajištuje účinnější separaci. Díky tomuto systému je přechod od výmlatu k separaci plynulejší, protože mlátičky nemají agresivní tangenciální buben, který je využíván u konvenčních nebo hybridních mlátiček.

Unikátní systém čištění X-FLOW Cleaning

Nová modelová řada 140 v sobě však kromě osvědčených prvků ukrývá mnohem více. Každý zemědělec jistě ví, že nejvyšších ztrát je při sklizni dosahováno na sítech mlátičky. Z toho důvodu je nutné kompenzovat náklon stroje a zamezit tak ztrátám., U  mlátiček modelové řady 140 byl integrován systém čištění zvaný X-FLOW Cleaning (Cross Flow)X-FLOW Cleaning umožnuje mlátičkám pracovat až při sklonu svahu do 12°, i při práci v takovýchto podmínkách je zaručena maximální čistota zrna bez plev a slámy v zásobníku.

Díky nově přidanému kinematickému mechanismu je síto vždy vychylováno v opačném směru, než je sklon svahu. Díky tomuto čtyřsměrnému pohybu síta nedochází k přetěžování jedné či druhé strany sítové skříně, materiál je rovnoměrně rozprostřen a řádně vyčištěn.

Informujte se o výhodách sklízecích mlátiček Axial-Flow ještě dnes. Navíc jsme pro letošní rok ve spolupráci s výrobcem připravili zajímavou nabídku. Při zakoupení jakékoliv nové mlátičky CASE IH do 30.6.2017 obdržíte navíc jako dárek poukaz k návštěvě výrobního závodu a zajímavých míst v Americe! O přednostech mlátiček Axial-Flow se můžete přesvědčit na specializovaném webu www.cervenavlna.cz.

Další články

Axial-Flow jsem si nadělil k padesátinám

24. 8. 2022

Technologii Axial-Flow si vybral pan Vilímovský již před 17 lety kvůli způsobu...

Čím se vyznačují oblíbené cisterny Pichon?

16. 5. 2022

Článek z Agroportal24h.cz - Výběr vhodné cisterny je poměrně složitý. Zajímavou...

Prvních 75 let značky STEYR

16. 5. 2022

Osudový den 29. září 1947 znamenal začátek něčeho nového pro tisíce farmářů po...

Magnum AFS Connect

11. 4. 2022

jSklízím s benefity AXIAL-FLOW®

11. 4. 2022

Kombajny AXIAL-FLOW® jsou známé svojí maximální šetrností,...