Zemědělská výstava Kralovice u Plzně

Zemědělská výstava Kralovice u Plzně, která se konala 26. 6. 2014 za slunného počasí. A přilákala spousty návštěvníků, kteří přišli obdivovat techniku od CASE IH, Great Plains a ZDT. Autorizování dealeři CASE IH a Great Plains, CSK Agro s.r.o. z Přeštic u Klatov a AgroZes a.s z Kněževese u Rakovníka připravili pěknou expozici. 

Ing. Zdeněk Musil 30. 6. 2014

Spousty novinek od CASE IH. „Jednou z nejmenších“ novinek na stánku byl traktor CASE IH MAXXUM 130 CVX v plné výbavě s čelním tříbodovým závěsem a čelním vývodovým hřídelem, s dotykovým monitorem AFS 700. Novinkou pro tento traktor, který se vyrábí od 110 jmenovitých koní je příprava pro plnou satelitní navigaci AccuGuide. Výkonný hydraulický systém s axiálním hydrogenerátorem o maximálním průtoku 125 l/min patří také ke standardu tohoto traktoru.

Osvědčená plynulá převodovka CVX s dvěma rozsahy automaticky řazenými bez zásahu obsluhy traktoru. Převodovka CVX pochází z většího modelu PUMA Efficient Power, která se používá v modelech 130, 145 a 160 koní s maximálním výkonem s navýšením až 203 koní. Systém APM, který se stará o automatické řízení produktivity zabezpečuje snížení spotřeby paliva při jakékoliv práci.

Traktory CASE IH Maxxum CVX se určitě skvěle hodí k Vám na farmu, díky kompaktní čtyřválcové koncepci v agregaci v krmném vozu, s čelním nakladačem, žací kombinací a tak dále.

Novinka CASE IH FARMALL U PRO stála hned v popředí. Traktor nabízí o něco víc než klasický FARMALL U, proto dovětek PRO. Traktory FARMALL U pohání přeplňovaný motor s mezichladičem stlačeného vzduchu o objemu 3,4 litru s vysokotlakým vstřikování Common Rail. Traktor disponuje převodovkou 32x32 rychlostmi vpřed a vzad a se čtyřstupňovým násobičem s reverzací pod zatížení. Speciální funkce ECODRIVE™ umožňuje nastavení ekonomiky provozu i na traktoru kolem 100 koní. Pomocí dvojitého ručního plynu si obsluha nastaví otáčky motoru při, kterých traktor řadí násobiče nahoru a dolů. Převodovka je ve standardu dodávaná ve verzi ECO, která umožňuje 40 km/h při 1 730 min-1. Další specialitou je zadní čtyřrychlostní vývodová hřídel s rychlostmi 540/540E/1000/1000E a silný hydraulický systém s axiálním hydrogenerátorem o maximálním výkonu až 100 l/min, které lze ovládat i joystickem na loketní opěrce. Nově lze traktory FARMALL U PRO, vybavit i odpružením kabiny, které dodá maximální komfort. 

Největší novinka na stánku, a ne pouze velikostí, byla axiální sklízecí mlátička AXIAL FLOW 8230 s maximálním výkonem motoru 516 koní a velikostí zásobníku až 12 300 litrů. Všechny mlátičky AXIAL FLOW disponují systémem dvojího vysýpání pro dokonalou výkonnost. Zajímavostí je také rychlost vysýpání, která je až 159 l/s. Vystavený exemplář také disponoval laserovým naváděním Cruise Cut™, které je umístněné výhodně na zpětném zrcátku. To znamená, že nehrozí znečištění a ztráty signálu. Další možností je systém automatického řízení AccuGuide™, které je řízeno pomocí GPS signálu.

Z další vystavené techniky se zaměříme na stroje Great Plains. Prvním vystaveným strojem je Great Plains Simba SL 500, který se věnuje kompletnímu zpracování půdy pouze jedním přejezdem do hloubky až 40 cm a navíc může být vybavena výsevní jednotkou na setí například řepky. Tento stroj může být dále spojen s unikátním válcem Aqueel II, který zaručí dokonalé zpracování hroud i při zvýšené vlhkosti. Tento stroj o záběru 6,6 metru byl také vystaven na stánku v Kralovicích.

Pro úplnost produktů pro zemědělské použití byly zde vystavené dva návěsy od českého výrobce ZDT, které jsou lakovány do krásné červené barvy, která společně s traktory CASE IH vytváří dokonalou soupravu. 

  

Další články

Axial-Flow jsem si nadělil k padesátinám

24. 8. 2022

Technologii Axial-Flow si vybral pan Vilímovský již před 17 lety kvůli způsobu...

Čím se vyznačují oblíbené cisterny Pichon?

16. 5. 2022

Článek z Agroportal24h.cz - Výběr vhodné cisterny je poměrně složitý. Zajímavou...

Prvních 75 let značky STEYR

16. 5. 2022

Osudový den 29. září 1947 znamenal začátek něčeho nového pro tisíce farmářů po...

Magnum AFS Connect

11. 4. 2022

jSklízím s benefity AXIAL-FLOW®

11. 4. 2022

Kombajny AXIAL-FLOW® jsou známé svojí maximální šetrností,...