KDO SE BOJÍ, NESMÍ DO LESA

Speciální dodávka dvou lesních traktorů PUMA.

6. 5. 2020

Traktory modelové řady PUMA opět potvrzují svou vysokou univerzálnost.

Traktory PUMA jsou nezastupitelnými pomocníky na různorodých farmách, v komunálním i průmyslovém sektoru. O jejich celosvětovém úspěchu svědčí již více než 90 000 vyrobených kusů od roku 2007. Traktory řady PUMA se tak právem řadí mezi jednu z nejprodávanějších modelových řad značky CASE IH a u svých zákazníků jsou velmi oblíbené, a to především i díky příznivé pořizovací ceně ale především díky jejich kvalitě, vysokému komfortu a nespočet možných paketů výbavy a příslušenství, které si můžete jako zákazník při výběru traktoru naspecifikovat.

V následujícím článku bychom se s vámi opět rádi podělil o zajímavé kousky, které koncem března zavítaly do Hustopečích, kde na těchto traktorech proběhla předprodejní prohlídka stroje (PDI) a poté již traktory putovaly ke svým majitelům do Moravskoslezského a Jihomoravského kraje. Je nutné podotknout, že tyto traktory byly dodány prostřednictvím našich autorizovaných obchodních partnerů CASE IH – menší model traktoru PUMA 150 X putoval ke svému zákazníkovi od společnosti HM, model PUMA 175 CVXDrive pak dlouholetému uživateli traktorů CASE IH společnosti DVOŘÁK LESY, SADY, ZAHRADY s.r.o. od našeho partnera BV – Technika, a.s.

Traktory do lesa s kompletní originální lesní ochranou CASE IH

V tomto případě není nutné se sáhodlouze vypisovat o jednotlivých vlastnostech dvou dodaných modelů. Ve zkratce se jedná o provedení traktorů PUMA kategorie „malá PUMA“ s menším rozvorem náprav, vybavené šestiválcovými motory o objemu 6,7 litru. Model PUMA 150 je čistě jednoduchý traktor vybavený převodovkou PowerDrive s 19 x 6 rychlostmi řazenými pod zatížením, větší model PUMA 175 CVXDrive je pak vybaven plynulou převodovkou CVXDrive se systémem řízení produktivity APMTM, tempomatem, reverzací Powershuttle nebo oblíbeným děleným dvojitým ručním plynem.

Přejedeme-li k výbavě těchto lesních speciálů. Jedná se o traktory PUMA vybavené originální lesní ochranou CASE IH FORST splňující certifikáty OPS a FOPS. Lesní ochrana je v 6-ti sloupkovém provedení a je vyrobena z vysoce pevnostní oceli. Výhodou je zachování maximální průchodnosti terénem a viditelnosti z traktoru. I přes osazení traktoru lesní ochranou je traktor stále dobře přístupný k jednotlivým místům denní údržby díky umístění rámu na 6-ti bodech s možností rozebrání pro potřebný servis. Maximální bezpečnost pro obsluhy zajištuje mříž střechy kabiny a ochranná mříž zadního okna.

Dále traktorům nechybí kompletní ochrana: boční výztuhy motoru a spodní ochrana převodovky, motoru, palivové nádrže a nádrže AdBlue včetně jednotlivých hydraulických a elektrických systémů, řídících tyčí a hydraulických válců.

Jak se říká, práce v lese je pro tvrdé chlapy, avšak nikdo z nich nechce určitě během svého pracovního dne neustále otáčet krk, aby viděl na pracovní nářadí. Z tohoto jednoduchého důvodu jsou oba traktory PUMA speciálně vybaveny profesionálním otočným řízením. Obsluha traktoru jednoduše přizvedne loketní opěrku, otočí se se sedadlem řidiče o 180 stupňů doprava a najednou se na „zadní“ straně traktoru objeví druhý volant, spojkový, brzdový a plynový pedál. Obsluha zde má i dostatek místa pro nohy, takže v průběhu celého dne je práce s traktorem komfortní a pohodlná. Kompletním otočným řízením včetně volantu je vybaven model PUMA 175 CVXDrive, který bude nasazen v lesní fréze, model PUMA 150 je pak vybaven „pouze“ otočnou sedačkou, toto řešení je vhodné například pro práci se štěpkovačem nebo vyvážečkou.

Detailnější výbava traktoru PUMA 175 CVXDrive

Podíváme-li se na detailnější výbavu většího modelu, najdeme zde například lesní pneumatiky s vyztuženými disky a ochranou ventilků s rozměrem přední 16.9-28 a zadní 20.8-38. Dále nechybí reverzní ventilátor chladičů, hydraulické čerpadlo o výkonu 160 l/min nebo vyhřívání 240V pro motor a převodovky.

PUMA 150 ve výbavě s ochranou i nakladačem

I když menší výkonem, o to zajímavější výbavou. PUMA 150 je osazena profesionálními lesními pneumatikami Nokian Tractor King o rozměru 500/65 R28 150D / 152B a 600/65 R38 King 165D / 167B. V oblasti hydraulického systému najdeme 3. zadní konfigurovatelné mechanické okruhy s možností nastavení průtoku s PowerBeyond deskou hydrauliky a nízkotlakou vratkou.

Pro ovládání čelního nakladače je pak PUMA vybavena dvěma elektrickými středovými vnějšími okruhy s elektronicky ovládaným joystickem pro ovládání 3. funkce. Velkou zajímavostí tohoto traktoru je i osazení předním vývodovým hřídelem.

Jsme rádi, že těmito dalšími dvěma speciálními traktory tak dokážeme ve spolupráci se značkou CASE IH a našimi obchodními partnery reagovat na požadavky našich zákazníků. Věříme, že se traktory dobře v lese zabydlí a PUMA tak opět ukáže, že i v lese je jako doma.

Další články

Axial-Flow jsem si nadělil k padesátinám

24. 8. 2022

Technologii Axial-Flow si vybral pan Vilímovský již před 17 lety kvůli způsobu...

Čím se vyznačují oblíbené cisterny Pichon?

16. 5. 2022

Článek z Agroportal24h.cz - Výběr vhodné cisterny je poměrně složitý. Zajímavou...

Prvních 75 let značky STEYR

16. 5. 2022

Osudový den 29. září 1947 znamenal začátek něčeho nového pro tisíce farmářů po...

Magnum AFS Connect

11. 4. 2022

jSklízím s benefity AXIAL-FLOW®

11. 4. 2022

Kombajny AXIAL-FLOW® jsou známé svojí maximální šetrností,...