MAXXUM ACTIVE DRIVE 8 SE STAL MACHINE OF THE YEAR 2018

Značka CASE IH získala na výstavě AGRITECHNICA prestižní ocenění pro nový MAXXUM.

30. 11. 2017

Skvělá zpráva z Hannoveru. Nový MAXXUM Active Drive 8 získal prestižní ocenění!

Mezinárodní zemědělská výstava AGRITECHNICA je tradičně místem, na kterém jednotliví výrobci zemědělské techniky představují své významné novinky pro nadcházející rok. Hlavní prezentovanou novinkou na stánku CASE IH byl nový MAXXUM se zcela novou automatickou převodovkou Active Drive 8, vůbec poprvé použitou u traktoru třídy 150 koní.

CASE IH uvádí na trh pro rok 2018 přepracovanou modelovou řadu MAXXUM v segmentu traktorů s výkonem od 115 do 175 koní. S novým, krásně dravým designem ve stylu silných traktorů OPTUM přichází  i MAXXUM s revoluční automatickou dvouspojkovou převodovkou, která nabízí osm stupňů plně řazených pod zatížením v každé ze tří skupin. Dohromady má tak uživatel k dispozici 24 rychlostí vpřed i vzad. V případě plazivých rychlostí pak 48x48 rychlostí.

DOKONALOST SAMA O SOBĚ. ACTIVE DRIVE 8

Každá ze tří skupin je speciálně navržena pro specifické pracovní nasazení. Skupina 1 pokrývá pracovní rychlost až do 10,2 km/h a je určena pro pomalejší tahově náročné práce. Pro 90 % všech polních prací je určena 2. skupina, ve které traktor pracuje při plném zatížení bez ztráty kroutícího momentu mezi rychlostmi 4,3 až 18,1 km/h. Při práci v dopravě se využívá pracovní skupiny 3 a maximální pojezdovou rychlost 40 km/h dosahuje traktor při snížených otáčkách motoru 1680 1/min. Rychlosti jednotlivých skupin se vzájemně překrývají, aby byl zaručen plynulý přechod mezi nimi.

Převodovka Active Drive 8 tak rozšiřuje řadu stávajících a velmi oblíbených čtyřstupňových převodovek a plynulých převodovek CVX. Nová osmistupňová převodovka s technologií dvojité spojky nabízí řadu pokročilých funkcí, které mají za úkol především snížit spotřebu paliva a usnadnit obsluze ovládání při práci.

Hlavní pokročilou funkcí převodovky Active Drive 8 je plně automatické řazení v rámci skupiny nebo i dvou skupin. Obsluha si může nastavit i přímo tempomat – pracovní rychlost jakou chce pracovat a traktoru ji udržuje. Sám si mění převodový stupeň a otáčky motoru. Při polních pracích si řidič může dále nastavit okamžik řazení dle zatížení. Funguje to opravdu báječně. Kdo někdy řídil automobil s DSG převodovkou, bude si v MAXXUMU užívat stejného komfortu automatu. Navíc stejně jako v autě i zde je funkce „Kick Down“ – při prudkém sešlápnutí plynového pedálu si pro maximální zrychlení převodovka podřadí a motor zvedne svoje otáčky. Ovládání převodovky v automatickém režimu má podobnou logiku jako plynulé převodovky CASE IH CVX – rychlost jízdy si nastavuje pomocí pedálu (plynový/pojezdový) nebo pohybem páky Multicontroller.

Skvělou funkcí, která zde nemůže chybět je „Brake to clutch“ – zastavení pouhý sešlápnutím brzdového pedálu. Jemným stiskem začne traktor postupně podřazovat a zpomalovat. Silným sešlápnutím brzdy například před křižovatkou traktor zastaví. Převodovka je aktivní, traktor stojí, čeká a není nutné používat spojkový pedál. Po uvolnění brzdy se traktor opět rozjede, stiskem plynového pedálu začne zrychlovat na požadovanou rychlost. Prostě pohoda. Ideální pro dopravu nebo například pro práci s lisem na kulaté balíky.

Dokonale jemné řazení jednotlivých stupňů zajišťuje zajímavý funkce „Smooth shift“, která při podřazování na zlomek sekundy zvyšuje otáčky motoru – podobně jako se přidává meziplyn. Řazení je tak dokonale hladké.

Při změně skupiny jak v automatickém nebo manuálním režimu se využívá další funkce „Smart range shift“ – převodovka si samo zvolí optimální převodový stupeň v nové skupině – odpovídající aktuální pojezdové rychlosti. Cílem je maximální plynulost.

Při reverzaci pod zatížením řidiči ocení možnost zvolit si agresivitu změny směru jízdy ve třech krocích.Zároveň si lze nastavit poměr rychlostí pro jízdu vpřed a vzad – „Memory shuttle“. Vychází to vstříc požadavkům při reverzaci na poli například se secí kombinací nebo při práci s čelním nakladačem.

Převodovka Active Drive 8 je díky svým schopnostem vhodnou volbou pro Ty, co chtějí mechanickou převodovku s moderními funkcemi a maximální užitnou hodnotou.

Nový MAXXUM přináší i další velmi zajímavé technické novinky. Lze ho objednat s adaptivním řízením, u kterého lze nastavit počet otáček volantem pro natočení kol do krajní pozici. Přednastaveny jsou tři úrovně anebo si lze nastavit svůj poměr. Samozřejmostí u MAXXUMU je možnost kompletního satelitního řízení AccuGuide s RTK úrovní a přesností až 2,5 cm. Nově moderní zemědělce potěší ISO BUS kat. 3 kdy pracovní stroj může ovládat nejenom pracovní funkce traktoru, ale i pojezdovou rychlost a řízení. V současnosti je to nevyšší dostupná úroveň.

DALŠÍ OCENĚNÍ PRO ZNAČKU CASE IH

V rámci veletrhu AGRITECHNICA se tradičně uděluje prestižní ocenění  Machine of the Year 2018 (v překladu Stroj roku 2018. Porota složená z odborných zemědělských redaktorů prestižních německých vydavatelství rozhoduje o udělení ocenění rovnou ve čtrnácti kategoriích, které zahrnují traktory, mlátičky, manipulátory a závěsnou techniku.

V posledních letech získala značka CASE IH pro své produkty nejedno ocenění. A ani na letošní AGRITECHNICE tomu nebylo jinak. Odborná porota udělila CASE IH ocenění Machine of the Year 2018 pro nový MAXXUM Active Drive 8. Ten vyniká novým designem převzatém z modelu OPTUM CVX, a především novou převodovkou Active Drive 8, která ve své třídě nabízí pokročilé funkce a je charakteristická svou vysokou úsporností při zachování optimálního přenosu výkonu.

Během slavnostního vyhlášení výsledků převzal ocenění Machine of the Year 2018 z rukou pořadatele Andreas Klauser, prezident CASE IH (uprostřed), společně se svými kolegy Thierry Panaderem a Christianem Hubrem.

Jedním z důvodů, proč značka CASE IH získala ocenění pro nový MAXXUM je také to, že v rámci nezávislých německých DLG – PowerMix testů dosáhl MAXXUM výborné spotřeby paliva – pouhých 258 g/kWh. PowerMix testy simulují reálné pracovní nasazení traktorů při klíčových zemědělských pracích a dopravě. Výsledná spotřeba znamená pro zemědělce jediné – nový MAXXUM vyniká o 5 % nižší spotřebou paliva ve své kategorii než jakýkoliv jiný traktor.

Zaujal Vás nový MAXXUM Active Drive 8? Sledujte Facebook CASE IH, kde Vám přinášíme aktuální informace o této novince nebo se podívejte na krátké video, ve kterém Vám nový MAXXUM představí Ing. Pavel Novák, Ph.D, produkt manažer pro traktory CASE IH.

Soubory ke stažení:

Další články

Axial-Flow jsem si nadělil k padesátinám

24. 8. 2022

Technologii Axial-Flow si vybral pan Vilímovský již před 17 lety kvůli způsobu...

Čím se vyznačují oblíbené cisterny Pichon?

16. 5. 2022

Článek z Agroportal24h.cz - Výběr vhodné cisterny je poměrně složitý. Zajímavou...

Prvních 75 let značky STEYR

16. 5. 2022

Osudový den 29. září 1947 znamenal začátek něčeho nového pro tisíce farmářů po...

Magnum AFS Connect

11. 4. 2022

jSklízím s benefity AXIAL-FLOW®

11. 4. 2022

Kombajny AXIAL-FLOW® jsou známé svojí maximální šetrností,...