VESTRUM CVXDrive PRO KOMUNÁL

Tak rozmanitý jako vaše úkoly, potvrzeno.

3. 4. 2020

VESTRUM CVXDrive: univerzál pro komunální využití

Značka CASE IH není v segmentu komunálních traktorů nováčkem. Již několik let pomáhají tyto červené stroje ze sousedního Rakouska, konkrétně z města St. Valentin, při údržbě obcí, silnic, dálnic nebo práci v lese a ostatních odvětvích průmyslu.

Někdy byste možná ani nepoznali, že se jedná o traktor CASE IH, protože své původně červené zbarvení mění za komunální – oranžovou barvu. Existují případy, kdy jsme dodávali například modrou verzi pro podnik zaměřený na úpravu vody. Ale jak se říká, traktor na barvu nejezdí a důležitější jsou jeho užitné vlastnosti a hlavně spolehlivost. Protože kdo jiný než například silničář, musí být připravený zvládnout sněhovou vánici?

K nejčastěji využívaným traktorům značky CASE IH v komunálním odvětví patří dlouhodobě modely řady FARMALL A a FARMALL C. Oblíbené jsou pro svou jednoduchost, minimální provozní náklady a kompaktní rozměry. Následují silnější modely LUXXUM a MAXXUM s výkonem až 175 koní. Ty jsou vhodné především pro osazení těžšími příkopovými rameny nebo sněžnými pluhy.

Novinka: VESTRUM CVXDrive

Novou modelovou řadu značky CASE IH určenou také pro komunální nasazení zastupuje VESTRUM CVXDrive. K propagaci jsme zvolili heslo „Tak rozmanitý, jako vaše úkoly“, protože jsme přesvědčeni, že se stane nezastupitelným pomocníkem i v řadě podniků specializujících se na komunální práce.

Za pohon nejsilnější verze zvolil výrobce čtyřválcový motor s patentovanou technologií úpravy spalin od značky CASE IH s názvem Hi-eSCR2. Konkrétně jde o typ traktoru s označením 130. Jmenovitý výkon tedy činí 130 koní, s navýšením až 140 k.

Nová řada zahrnuje celkem čtyři modely s výkonem již od 100 koní až po uvedených 140 koní. Traktor si zachovává kompaktní rozměry, a i se čtyřválcem pod kapotou má krásný zvuk.

Efektivní převodovka

Opravdu skvělý traktor dělá z novinky plynulá převodovka CVXDrive, v tomto modelu se dvěma mechanickými rozsahy, se známým systémem řízení produktivity APM – takže jen sešlapáváte plynový pedál a traktor krásně zrychluje a zpomaluje.

To je jistě cenná výbava, s jejíž pomocí velmi jednoduše a komfortně ovládá traktor i méně zkušená obsluha. Převodovka přináší mnoho dalších výhod: nastavení požadované rychlosti (tempomat) nebo zastavení traktoru pouhým sešlápnutím brzdového pedálu. V neposlední řadě je třeba vyzvednout skvělou spotřebu, protože traktor vždy pracuje v optimálním nastavení otáček motoru a převodového poměru.

Z další výbavy

Pro maximální komfort a pohodlí je VESTRUM CVXDrive vybaven vyhřívaným sedadlem Grammer Dual Motion s odpružením a naklápěním hlavové opěrky. Samozřejmě lze dodat různé výbavy – od jednoduchého látkového až po maximálně komfortní kožené sedadlo s odvětráváním.

Nechybí automatická klimatizace, ale může být i manuální. K tomu přistupují elektronicky nastavitelná zrcátka a další výhody, které jistě ocení také uživatelé z komunální sféry. Samozřejmě se doporučuje pro vysoký komfort obsluhy traktor vybavit přední odpruženou nápravou.

Z další zajímavé výbavy je možné zmínit třeba motorovou brzdu, barevný dotykový monitor AFS Pro 700, dva elektricky a dva mechanicky ovládané zadní okruhy hydrauliky nebo elektricky ovládaná a vyhřívaná zpětná zrcátka. Z moderních technologií nechybí ovládání pomocí ISO BUS kategorie III, díky kterému není třeba mít v kabině žádné další monitory příslušenství v předním nebo zadním závěsu.

Všestranný silák

VESTRUM CVXDrive má čelní tříbodový závěs a přední vývodový hřídel. Tuto výbavu ocení ten, kdo využívá traktor při agregaci s mulčovačem nebo jiným nářadím vyžadujícím pohon od vývodového hřídele. Zejména v komunálním sektoru bývá častější osazení přední rychloupínací deskou pro rychlé nasazení například podsvodidlové sekačky nebo sněžného pluhu.

Přední vývodový hřídel pracuje standardně s otáčkami PTO 1 000 ot/min. Čelní zvedací kapacita pak činí dostačujících 2 300 kg. Zadní TZB nabízí zvedací sílu až 5 600 kg. Hydraulický systém traktoru poskytuje maximální výkon až 110 l/min. Ve výbavě mohou být až čtyři zadní hydraulické okruhy nebo tři středové.

Úspěšná spolupráce

Na snímcích je traktor VESTRUM CVXDrive v agregaci s přední šípovou radlicí UP 29 (záběr až 2,8 m) a zadním samonakládacím sypačem s diskem TS 2000D od společnosti MTM Tech. Poháněný je od hydromotoru. Objem násypky činí 1 870 litrů, šířka rozmetání se pohybuje v rozmezí od dvou do šesti 2–6 metrů.

S firmou MTM Tech se značce CASE IH, potažmo jejímu výhradnímu zástupci na českém trhu, společnosti AGRI CS, v posledních letech daří dodávat na míru zákaznickým potřebám upravené traktory, a to i v sériích o několika kusech.

Pro více informací – nejenom o nových modelech VESTRUM CVXDrive – se neváhejte na nás obrátit.
Kontakty: Miroslav Mašek, tel.: 602 123 502; Jan Semorád, tel.: 728 656 335; Petrásek František, tel.: 724 234 908 nebo napiště nám na e-mail: info@agrisystem.cz

Další články

Axial-Flow jsem si nadělil k padesátinám

24. 8. 2022

Technologii Axial-Flow si vybral pan Vilímovský již před 17 lety kvůli způsobu...

Čím se vyznačují oblíbené cisterny Pichon?

16. 5. 2022

Článek z Agroportal24h.cz - Výběr vhodné cisterny je poměrně složitý. Zajímavou...

Prvních 75 let značky STEYR

16. 5. 2022

Osudový den 29. září 1947 znamenal začátek něčeho nového pro tisíce farmářů po...

Magnum AFS Connect

11. 4. 2022

jSklízím s benefity AXIAL-FLOW®

11. 4. 2022

Kombajny AXIAL-FLOW® jsou známé svojí maximální šetrností,...