VESTRUM CVXDrive PRO KOMUNÁL

Tak rozmanitý jako vaše úkoly, potvrzeno.

3. 4. 2020

VESTRUM CVXDrive: univerzál pro komunální využití

Značka CASE IH není v segmentu komunálních traktorů nováčkem. Již několik let pomáhají tyto červené stroje ze sousedního Rakouska, konkrétně z města St. Valentin, při údržbě obcí, silnic, dálnic nebo práci v lese a ostatních odvětvích průmyslu.

Někdy byste možná ani nepoznali, že se jedná o traktor CASE IH, protože své původně červené zbarvení mění za komunální – oranžovou barvu. Existují případy, kdy jsme dodávali například modrou verzi pro podnik zaměřený na úpravu vody. Ale jak se říká, traktor na barvu nejezdí a důležitější jsou jeho užitné vlastnosti a hlavně spolehlivost. Protože kdo jiný než například silničář, musí být připravený zvládnout sněhovou vánici?

K nejčastěji využívaným traktorům značky CASE IH v komunálním odvětví patří dlouhodobě modely řady FARMALL A a FARMALL C. Oblíbené jsou pro svou jednoduchost, minimální provozní náklady a kompaktní rozměry. Následují silnější modely LUXXUM a MAXXUM s výkonem až 175 koní. Ty jsou vhodné především pro osazení těžšími příkopovými rameny nebo sněžnými pluhy.

Novinka: VESTRUM CVXDrive

Novou modelovou řadu značky CASE IH určenou také pro komunální nasazení zastupuje VESTRUM CVXDrive. K propagaci jsme zvolili heslo „Tak rozmanitý, jako vaše úkoly“, protože jsme přesvědčeni, že se stane nezastupitelným pomocníkem i v řadě podniků specializujících se na komunální práce.

Za pohon nejsilnější verze zvolil výrobce čtyřválcový motor s patentovanou technologií úpravy spalin od značky CASE IH s názvem Hi-eSCR2. Konkrétně jde o typ traktoru s označením 130. Jmenovitý výkon tedy činí 130 koní, s navýšením až 140 k.

Nová řada zahrnuje celkem čtyři modely s výkonem již od 100 koní až po uvedených 140 koní. Traktor si zachovává kompaktní rozměry, a i se čtyřválcem pod kapotou má krásný zvuk.

Efektivní převodovka

Opravdu skvělý traktor dělá z novinky plynulá převodovka CVXDrive, v tomto modelu se dvěma mechanickými rozsahy, se známým systémem řízení produktivity APM – takže jen sešlapáváte plynový pedál a traktor krásně zrychluje a zpomaluje.

To je jistě cenná výbava, s jejíž pomocí velmi jednoduše a komfortně ovládá traktor i méně zkušená obsluha. Převodovka přináší mnoho dalších výhod: nastavení požadované rychlosti (tempomat) nebo zastavení traktoru pouhým sešlápnutím brzdového pedálu. V neposlední řadě je třeba vyzvednout skvělou spotřebu, protože traktor vždy pracuje v optimálním nastavení otáček motoru a převodového poměru.

Z další výbavy

Pro maximální komfort a pohodlí je VESTRUM CVXDrive vybaven vyhřívaným sedadlem Grammer Dual Motion s odpružením a naklápěním hlavové opěrky. Samozřejmě lze dodat různé výbavy – od jednoduchého látkového až po maximálně komfortní kožené sedadlo s odvětráváním.

Nechybí automatická klimatizace, ale může být i manuální. K tomu přistupují elektronicky nastavitelná zrcátka a další výhody, které jistě ocení také uživatelé z komunální sféry. Samozřejmě se doporučuje pro vysoký komfort obsluhy traktor vybavit přední odpruženou nápravou.

Z další zajímavé výbavy je možné zmínit třeba motorovou brzdu, barevný dotykový monitor AFS Pro 700, dva elektricky a dva mechanicky ovládané zadní okruhy hydrauliky nebo elektricky ovládaná a vyhřívaná zpětná zrcátka. Z moderních technologií nechybí ovládání pomocí ISO BUS kategorie III, díky kterému není třeba mít v kabině žádné další monitory příslušenství v předním nebo zadním závěsu.

Všestranný silák

VESTRUM CVXDrive má čelní tříbodový závěs a přední vývodový hřídel. Tuto výbavu ocení ten, kdo využívá traktor při agregaci s mulčovačem nebo jiným nářadím vyžadujícím pohon od vývodového hřídele. Zejména v komunálním sektoru bývá častější osazení přední rychloupínací deskou pro rychlé nasazení například podsvodidlové sekačky nebo sněžného pluhu.

Přední vývodový hřídel pracuje standardně s otáčkami PTO 1 000 ot/min. Čelní zvedací kapacita pak činí dostačujících 2 300 kg. Zadní TZB nabízí zvedací sílu až 5 600 kg. Hydraulický systém traktoru poskytuje maximální výkon až 110 l/min. Ve výbavě mohou být až čtyři zadní hydraulické okruhy nebo tři středové.

Úspěšná spolupráce

Na snímcích je traktor VESTRUM CVXDrive v agregaci s přední šípovou radlicí UP 29 (záběr až 2,8 m) a zadním samonakládacím sypačem s diskem TS 2000D od společnosti MTM Tech. Poháněný je od hydromotoru. Objem násypky činí 1 870 litrů, šířka rozmetání se pohybuje v rozmezí od dvou do šesti 2–6 metrů.

S firmou MTM Tech se značce CASE IH, potažmo jejímu výhradnímu zástupci na českém trhu, společnosti AGRI CS, v posledních letech daří dodávat na míru zákaznickým potřebám upravené traktory, a to i v sériích o několika kusech.

Pro více informací – nejenom o nových modelech VESTRUM CVXDrive – se neváhejte na nás obrátit.
Kontakty: Miroslav Mašek, tel.: 602 123 502; Jan Semorád, tel.: 728 656 335; Petrásek František, tel.: 724 234 908 nebo napiště nám na e-mail: info@agrisystem.cz

Další články

SIP JEDE! REPORTÁŽ PŘÍMO Z TERÉNU V BŘEZOLUPECH.

22. 5. 2020

Porovnali jsme pro vás revoluční shrnovač AIR s konkurečním produktem.

KDO SE BOJÍ, NESMÍ DO LESA

6. 5. 2020

Speciální dodávka dvou lesních traktorů PUMA.

NOVÉ MODELY PUMA 140 - 175 AFS CONNECT

22. 4. 2020

Modely PUMA v novém kabátě.

TELEMATIKA AConnect od AGRI CS

15. 4. 2020

Představujeme novou službu pro zákazníky!

OTEVŘELI JSME ON-LINE SHOWROOM

8. 4. 2020

Vyberte si nový traktor pohodlně a on-line z vašeho domova.