MAXXUM DOSAHUJE NEJNIŽŠÍ SPOTŘEBY PALIVA

Skvělá zpráva. MAXXUM dosahuje nejnižší spotřeby paliva ve své kategorii!

28. 2. 2018

NOVÝ MAXXUM

Nejúspornější traktor ve své kategorii.

Je to oficiální. Nový MAXXUM ihned po svém odhalení na výstavě AGRITECHNICA 2017 v Hannoveru získává jedno ocenění za druhým. Na samotné výstavě obdržel MAXXUM ActiveDrive 8 titul „Machine of the Year“ pro rok 2018, zlatou medaili si MAXXUM odvezl z výstavy Fieragricola z Itálie  a v posledních dnech přišla na svět další skvělá zpráva. MAXXUM se může pyšnit o 9,5 % nižší spotřebou paliva ve své kategorii v porovnáním s ostatními traktory v této třídě!

Nový MAXXUM udává směr. Není to klišé, ale realita postavená na datech a číslech. MAXXUM 145 s novou osmistupňovou převodovkou ActiveDrive 8 stanovil rekord v nezávislých PowerMix testech, simulujících reálné pracovní nasazení traktoru, prováděných nezávislou německou zkušebnou DLG..

Výsledkem těchto testů je, že MAXXUM svou měrnou spotřebou paliva, pouhých 258 g/kWh překonal svého nejbližšího konkurenta, jehož spotřeba v těchto testech činila 282 g/kWh což je o 9,5 % více. Znamená to tak o celých 9,5 % více paliva a tím spojených nákladů, které byste jinak mohli ušetřit na pořízení nového vozu nebo jakéhokoliv dalšího stroje na vaši farmu.

Klíčovým technickým prvkem, který novému MAXXUMU pomohl ke zdolání tohoto rekordu, je bezesporu nová revoluční převodovka ActiveDrive 8. Ta nabízí osm rychlostních stupňů, plně řazených pod zatížením ve třech skupinách. Dohromady tak máte k dispozici celkem 24 rychlostí pro jízdu vpřed a stejný počet pro jízdu vzad. V případě plazivých rychlostí je počet rovnou dvojnásobný - 48 rychlostí vpřed i vzad.

Nové převodové ústrojí je nyní dostupné pro všechny modely MAXXUM Multicontroller s výkonem od 115 do 150 koní, jako alternativa k převodovému ústrojí ActiveDrive 4 a CVXDrive. V čem se ActiveDrive 8 liší od předchozích dvou jmenovaných variant? ActiveDrive 8 je právě dokonalou kombinací těchto dvou převodovek. Nabízí maximální mechanickou účinnost jako převodové ústrojí Powershift ve spojení s jednoduchým ovládáním a řadou pokročilých funkcí, kterými se může pyšnit CVXDrive.

Plynulost a jemné řazení ActiveDrive 8 oceníte především při tahově náročných pracích, jako je orba nebo hloubkové zpracování půdy. Při těchto pracích jste s klasickým Powershiftem museli dříve při změně skupiny použit spojku při jejímž sešlápnutí došlo ke snížení výkonu a pracovní rychlosti. S novou převodovkou již žádná ztráta výkonu ani pracovní rychlosti nehrozí. Díky funkci Smooth shift je totiž řazení dokonale hladké.

Více o jednotlivých funkcích nového modelu MAXXUM Multicontroller ActiveDrive 8 se můžete dočíst v následujícím článku: Maxxum Active Drive 8 se stal strojem roku 2018.

V rámci PowerMix testů probíhá měření spotřeby paliva a AdBlue při čtrnácti pracovních cyklech, při kterých traktor pracuje jak při běžném, tak maximálním zatížení. Testy například simulují práci s pluhem, hloubkovým kypřičem, návěsem, rozmetadlem hnoje nebo diskovou žací lištou, kdy je pro tuto práci navíc využit vývodový hřídel a dochází k častému zvedání a spouštění hydraulického systému.

Nízká spotřeba paliva je v dnešní době při neustálém zvyšování vstupních nákladů důležitým kritériem pro mnoho zemědělců. Jsme proto rádi, že Vám můžeme nabídnout traktor, který svými vlastnostmi vyniká před ostatními.

V případě zájmu o bližší informace o traktoru se neváhejte na nás obrátit. 
Kontakty: Miroslav Mašek, tel.: 602 123 502; Josef Hrdý, tel.: 724 190 932; Jan Semorád, tel.: 728 656 335 nebo napiště nám na e-mail: info@agrisystem.cz.

Soubory ke stažení:

Další články

Axial-Flow jsem si nadělil k padesátinám

24. 8. 2022

Technologii Axial-Flow si vybral pan Vilímovský již před 17 lety kvůli způsobu...

Čím se vyznačují oblíbené cisterny Pichon?

16. 5. 2022

Článek z Agroportal24h.cz - Výběr vhodné cisterny je poměrně složitý. Zajímavou...

Prvních 75 let značky STEYR

16. 5. 2022

Osudový den 29. září 1947 znamenal začátek něčeho nového pro tisíce farmářů po...

Magnum AFS Connect

11. 4. 2022

jSklízím s benefity AXIAL-FLOW®

11. 4. 2022

Kombajny AXIAL-FLOW® jsou známé svojí maximální šetrností,...